Electronic Arts E3 2017 – vaatame kiirelt üle, mis on tulemas!

EA alustas seekord eriti varakult ning nagu neile omaselt, oli suurem osa ajast juttu spordimängudest, kuid ei olnud puudu ka paar uut ja huvitavat nime. Väga palju keskenduti ka uuele “Star Wars Battlefront II” mängule, mis tõenäoliselt ei ole oluliselt erinev esimest osast, mida keeldusin ostmast (miks see nii oli, saab lugeda SIIT), kuid eks rohkem selgub juba lähitulevikus. Kaks uut nime, millele ka rohkem ise keskendun olid BioWare’i “Anthem” ja koostöömäng “A Way Out“.

Star Wars: Battlefront II

Peaaegu pool kogu nende esinemisest oli keskendunud “Battlefront II” näitamisele ning sellega koos muidugi online mitmikmängule. Hea uudis on see, et seekord on olemas ka üksikmäng, mille tegevus leiab aset esimese ja teise filmi vahel. Parandatud on esimese mängu vead, seekord lubatakse, et põhimäng ja kõik lisad on tasuta kõikidele ostjatele ning sisuliselt on kõik tegelased jaotatud klassideks. Lisatud on uusi masinaid ja lahinguid, sest mäletavasti oli “Ratchet & Clank” mängus rohkem kosmoselahingut, kuid “Star Wars Battlefront“. Mäng ilmub 17. novembril 2017 PC, PS4 ja XB1 peale.

Anthem

BioWare’i uus mäng kannab nime “Anthem“. Kui keegi veel ei tea, siis BioWare on eelkõige tuntud “Mass Effect” seeria loojana ning sarnaselt “Mass Effect Andromeda” seiklusele kasutab ka “Anthem” FrostBite mootorit. Esimesed videod näevad välja ilusad ning sisuliselt on tegemist ulmelise kosmoseiklusega, mis on täis võõraid eluvorme, tehnikat ja planeete. Natukene kurb oli sellest, et esimene video, mis näitas “Anthem” mängitavat Xbox One X uuel konsoolil ei ole siiski päris 4K nagu Microsoft lubas. Digital Foundry võttis selle ette ning nagu selgus, mäng on 30fps ja checkerboarding upscale, ehk siis sama asi, mida Xbox One teeb hetkel, et 1080p saada, teeb Xbox One X, et 4K saada. See tähendab, et sisuliselt töötab masin samamoodi nagu PS4 Pro ning ma reaalselt loodan, et see päris nii ikka ei ole ja see esimene video ei näita tegelikult midagi. Mäng ilmub sügisel 2018 PS4, XB1 ja PC peale.

A Way Out

Brothers: A Tale of Two Sons” tegijatelt on tulemas uus mäng nimega “A Way Out“. Brothers oli kurb, lühike ja meeldejääv kogemus, mis annab lootust, et “A Way Out” on tugevalt narratiivi põhine kogemus. Leo ja Vincet on kaks meest, keda ühendab sarnane eesmärk – põgeneda vanglast. Koostöö on mängu tuumas ning seda üksinda ei olegi võimalik mängida. Saab mängida koos diivanil või läbi internti, kuid kõik üksikud hundid peavad midagi muud välja mõtlema. Esimene video lubab väga palju ja minu jaoks on see mäng ka EA suurim uudis kogu ürituselt. Kindlasti ootan ja hoian silma peal lähemalt. Mäng ilmub 2018 aasta alguses PS4, XB1 ja PC (Origin) peale.

Need For Speed Payback

EA jagas uut informatsiooni ka järgmise Need for Speed mängu kohta. Esialgu tundub, et tegemist on kolme mängu kombinatsiooniga – “The Fast and the Furious“, “Burnout” ja “Split/Second“. Visuaalselt muidugi imeline mäng on kiire ja tundub sarnane olevat eelmistega. Paraku ei ole NFS seeria suurem austaja, olen mitmeid läbi generatsioonide mänginud, kuid erilist muljet ei ole jätnud. Fännid on kindlasti rõõmsad. Mäng ilmub 10. novembril 2017 PS4, XB1 ja PC (Origin) peale.

Madden 18

Need paar Madden mängijat, kes meil Eestis elavad, on kindlasti rahul sellega, et Madden liitub NBA ja Fifa seeriaga, kus juba on olemas “Story Mode”. Madden 18 mängitav lugu on nimega “LongShot” ning esimesed videod on väga melodramaatilised. Muidugi, Madden seeria ja ka “jalgpall” ise jätavad suhteliselt külmaks, seega seda osa pressikonverentsist tervava pilguga ei vaadanud. Viusaalselt on mäng ilus ning fännid, kes said E3 ajal proovida, on kogemusega rahul. Ilmub 25. augustil PS4, Xbox One ja PC peale.

Fifa 18

Fifa on äärmiselt populaarne mäng ja EA üks lipulaevu. “Fifa 18” keskendub CR7-le ehk siis Christiano Ronaldole. Rohkem väga ei räägitudki. Uusi funktsioone ja täpsemalt saab teada paari nädala jooksul. Fifa fännidele on see igal juhul kindel ost. Veider, et seda ütlen, kuid muretsen selle ka endale. Vahel on mõnus sõpradega palli lükata ja pult läbi klaasi visata. Ilmub 29. septemebril suhteliselt kõikide võimalike platvormide peal.

NBA Live 18

Siin midagi suurt uut ei lisatud peale selle, et nüüd on ka tänavakorvpall osa kogu kogemusest. Äkki on see, mis lükkab 2K NBA seeria liidrikohalt minema. Muidu on suhteliselt stoline lisa tahavarjule jäänud seerias. Ilmub september 2017 suhteliselt kõikidele võimalikele platvormidele.

Sellega EA seekord piirdus. “Anthem” ja “Anthem” võttis suurema osa tähelepanust endale. Lisaks mainiti ka Battlefield 1 uusi lisasid, mis on peagi saabumas. Natukene veel ja uued spordimängud tulevad peale.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar