Arvustus: “Star Trek: Bridge Crew” – mine sinna, kuhu ükski inimene pole varem läinud

Tootja: Red Storm Entertainment, Ubisoft
Lavastaja: –
Platvormid: Playstation VR, Oculus Rift, SteamVR
Ilmumisaeg: 30. mai 2017
Toetaja: Gamestar.ee/Ubisoft

Star Trek: Bridge Crew” on mäng, mis esitleb äärmiselt veenva argumendi VR seadmete omamiseks ning nendega mängimiseks. Kaks korda edasi lükatud kosmiline seiklus ei paista silma pildi teravuse ja enneolematu graafikaga, kuid särab kus kõige olulisem – mängukogemus. Star Trek fännid on pikkisilmi antud teost oodanud, et olla ise kapteni rollis ja avastada uut ja enneolematut. Meeskond koosneb neljast liikmest – kapten, insener, navigaator ja taktik ning mängijale antakse uus ja värske USS Aegis. Mängida saab üksinda kui kapten, jagades käske teistele otse või soovi korral nende funktsioonid ise üle võtta, kuid kogu nauding on siiski koos kolme sõbraga mängides. Suhtelmine iga liikmega on oluline osa, et missioonid saaksid lõppeda edukalt. Kapten näeb ja kontrollib kõike, kuid ainult spetsialistid omavad vajalikke oskuseid, et vajalikud ülesanded täita ning koostöö peab olema kiire. Tihti on vaja samal ajal laeva juhtida, vaenlast skännida, viga saanud elemente parandada ja uusi ülesandeid jagada ning seda on keeruline teha üksinda mängides.

Ubisoft on saanud hakkama suurepärase mänguga, sest on suutnud tabada seda klassikalist Star Trek tunnetust. Nostalgia on terves laevas, kus iga tool, nupp ja ekraan on selliselt nagu televiisorist on aastaid vaadatud. Olgugi, et visuaalselt on paremaid VR mänge, siis kontroll enda keskkonna üle on enneolematult täpne. Igasugune otsuste ja valikute tegemine sedavõrd keerulistes tingimustes on veatu. Terve kogemuse jooksul oli ainult üks kord, kus ei saanud liikuda enda soovitud käsu peale. Lisaks  tavalisele Dualshock 4 puldile on võimalik kasutada Playstation Move pulte (Ocululuse ja Vive puhul siis Touch puldid), mis teeb iga momendi manuaalseks. Meeldejääv VR kogemus, mis näitab täpselt, mille jaoks seda tehnoloogiat saab kasutada.

Üksikmäng on suhteliselt lühikene ning mängija on automaatselt kapteni rollis. Põhimõtteliselt on ainult kolme tüüpi missioone – päästa midagi, leia midagi või tulista midagi. Paraku see muutub kiiresti igavaks, kui meeskonnaks on veatu AI, kes teeb täpselt ja kiiresti seda, mida neile öelda. Mitmikmängus peitub see võlu, kus inimesed eksivad, ei saa üksteisest aru või keegi meeskonnast ei oska teatud ülesandeid teha. Kohati frustreeriv, sest missioon jääb tegemata, kuid lõbusam ning mitte mingil juhul igav. Mainin ära ka selle, et mäng on multiplatvorm, seega kõik Oculuse, Vive ja PSVR kasutajad saavad nautida mängu koos. Või noh, karjuda üksteise peale, et keegi ei oska midagi teha.

Kahjuks ei ole mängus piisavalt valikuid, et ennast pikalt investeerida. Hetkel on valikus ainult kaks varanti võrgus mängimisel ning puudu on inimeste vaheline lahingu võimalus, mis peaks kindlasti olemas olema. Praegu on missioonid ning vaba galaktika uurimine, mis paraku muutub kiiresti kordavaks, eriti kui on osav meeskond, kes enam midagi valesti ei tee. Sellest hoolimata on tegemist ühe parima VR mitmikmänguga, mis on saadaval (esimene on endiselt EVE Valkyrie). Isiklikult ootasin mängust vähem, sest viimased juba tosin VR mängu on olnud ülemõistuse kurvaks tegevalt halvad, seega ei oska nüüd öelda, et kas “Star Trek: Bridge Crew” tundub hea või on seda ka tegelikult.

Hinne: 6,5

+ temaatiliselt õnnestunud
+ suurepärane kontroll enda keskkonna üle
+ selged rollid ja veatu juhtimine
+ nauditav mitmikmäng

– visuaalselt ei tõuse esile
– üksikmäng muutub kiiresti igavaks
– ei paku piisavalt erinevust mitmikmängudeks

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar