Kokkuvõte: digitaalne Gamescom 2020

Meie meeskonna jaoks pole olnud hea aasta, sest suur osa meie ärimudelist on seotud suurte rahvusvaheliste üritustega ning 2020 on just see aasta, kus neid ei ole. Kõik suured kogunemised on keelatud, reisimine on halvatud ning erinevad aastat defineerivad üritused jäeti ära. Gamescom sellel aastal siiski toimus, kuid seda digitaalsel kujul. Mina ja Margus võtsime ilusti osa ka, kuid tunnistan, et see oli jubedalt keeruline ja tüütu protsess. Näha, et kiirustad lahendus juba paigal oleva süsteemi asendamiseks. Just selle formaadi veidrusest tingituna ei võtnud sellel teemal varem sõna ning ootasin, et saan kõik asjad ilusti ühele poole. Nüüd võtan läbi, mida räägiti, nägin ja proovida sain. Vabandan ette, et liigun asjadest üle ja läbi kiiresti.

Kõigest hoolimata ja üldisele negatiivsele kogemusele vaatamata tahan siiski tänada korraldajaid, et seda digitaalselt üldse proovisid. Isiklikult kogemuse võrra rikkam. Gamescom algas ka sellel aastal Opening Night Live nimelise üritusega, kus näidati kahe tunniga palju erinevaid mänge ja uudiseid. Geoff Keighley juhtitud üritus alustas eelmisel aastal kui olime ka isiklikult saalis olemas. Kohesed uudised olid klassikaline “Turrican”, Mediatonicu teine hooaeg hittmängule “Fall Guys” Bethesda kampaania tasuta laiendus mängule “DOOM Eternal”. Paar tundi enne üritust anti teada uuest “Call of Duty: Black Ops Cold War” nimelisest mängust.

Paljudel stuudiotel ja levitajatel olid olemas nö “digitaalne putka”, mis peaks asendama seda kohta, kuhu muidu füüsiliselt oleks saanud minna. Ehk siis mängida neid demosid ja teha neid intervjuusid, mida oleks muidu teinud asukohal. Kahjuks need nii sujuvalt muidugi ei läinud. Paljud läksid ka seda teed, et tegid enda uudiste ja mängude kohta lihtsalt eraldi virtuaalse perssikonverentsi või eraldi ülekande oma kanalites. Seega infot tuli palju ja erinevatest kohtadest – kahjuks polnud ühte keskset kohta, mis seda oleks sorteerinud.

Lisaks toimus ka Future Game Show ja Awesome Indies

Lisaks neile oli veel kaks täiesti eraldi üritust Gamescomi raamides. Kahel päeval toimus Future Game Show ja Awesome Indies. Viimase suurimad nimed olid näiteks “AWAY: The Survival Series” esimene mängupilt ja “Wonder Boy: Asha in Monster World” teavitus. Enne ametlikku algust tuli veel uus “Ratchet & Clank: Rift Apart” mänguvideo, mis demonstreeris Playstation 5 jõudu ning “Remothered: Broken Porcelain” andis teada, et nende õudusthrilleri kohta on peagi midagi suurt tulemas. ONL näitas koheselt järgmiseid mänge: “Star Wars: Squadrons”, “Destiny 2: Beyond Light”, “Spellbreak”, “Wasteland 3”, “Little Nightmares 2”, “The Sims 4”, “Chorus”, “Scarlet Nexus”, “Crash Bandicoot 4”, “LEGO: The Skywalker Saga”, “World of Warcraft: Shadowlands”, “Mafia: Definitive Edition” ja “Age of Empires 3: Definitive Edition” mängupildid.

Mitte iga uudis polnud positiivne – “Evil Genius 2: World Domination” lükkub edasi teadmata ajaks. Samuti saime teada, et “Bubble Bobble” saab järje ning Monty Pythoni fännidele on “Procession to Cavalry” nimeline videomäng peagi tulemas. “Quantum Error” näitas samuti uut mängupilti. “Dirt 5” näitas ilusat graafikat ja Playgrounds nimelist mängulaadi. Sain seda demona ise ka proovida ning mul puudub igasugune negatiivne kriitika – tõepoolest puhas ralli. Koduses Fanateci rallitoolis oli see tõeline lust ning kujutan ette, suured rallifännid ootavad seda üksipulgi. Tagasi on ka Vampire mitmikmängulaad ning uus Smash Attack (läbi kastide sõitmine). On mida oodata.

Opening Night Live näitas palju külalisi

Dan Vondrak oli üks esimesi külalisi Opening Night Live ajal. Ta on Raveni stuudiost ja andis teada, et “Call of Duty: Cold War” leiab aset aastal 1981 ning on otsene järg “Black Opsile”. Esimene mängupilt näitas spiooni Manhattan Pojekti kohta infot müümas ning nägime ka Ronald Reaganit kui presidenti. Peale seda tuli “Unknown 9: Awakening” esimene mängupilt. Tegemist on esimese mänguga Reflector Entertainiment stuudio poolt. Lisainfoks huvilistele, et tegemist on “Assassin’s Creed “and “Far Cry 2” stsenaristi ja lavastaja Alexandre Amancio ja Guy Laliberté stuudioga. Eelnevalt mainitud “DOOM Eternal” kampaania lisapakk tuleb 20. oktoobril ja kõikidele, isegi neile, kellel põhimängu ei ole. Siis nägime Bioware’i Casey Hudsoni rääkimas, et mis on toimumas “Dragon Age 4” arenduse juures. Mängupilti kahjuks ei saanud, kuid kinnitati vähemalt, et mäng on siiski tulemas ning veidikene vihjati ka asjadele. Näiteks saime teada, et Solas on tagasi ning lugu räägib sellest, et mis saab siis kui SUL ei ole võimu.

Nüüd mõned veidramad uudiseid. Näitleja Christopher Lloyd (Doc Brown “Tagasi Tulevikku filmist) tutvustas “Surgeon Simulator 2”, mis on nüüdseks ka saadaval. Seejärel oli veider treiler mängule “The Walking Dead x Bridge Constructor”, mida on raske isegi kirjeldada. Koheselt väikene tiiser Happy Giant järgmisele projektile “Sam & Max”, mille kohta tuli ülejäänud päevadel veel palju infot. “World of Warcraft: Shadowlands” tegi ka väikese peatuse kui nägime lühikest klippi peagi tulevast animeeritud seriaalist. Esimene suurem üllatus tuli Warhammeri fännidele – “Warhammer Age of Sigmar: Stormground” saabub 2021 ja Gasket Gamesi poolt.

Uus Crash Bandicoot näeb ikka nii hea välja

“Crash Bandicoot 4” tegi etteaste kui tutvustas uut tüüpi mängulevelit nimega Flashback Tapes. Tegemist on ajas tagasi minemisega kui Cortex Crashi ja Coco peal erinevaid katseid tegi. Need on kõrvalt vaates klassikalised pusle tüüpi levelid. Seda saab proovida ka demo versioonis, mis peaks peagi ka avalikkusele avatud olema (neile, kes on teinud digitaalse eeltellimise). Neid leveleid saab lahtilukustada kui teatud levelid läbida puhtalt – ilma suremata. “Outriders” sai ilmumise kuupäevaks pühad 2020. “Hyper Scape” ja “Captain Tsubasa: Rise of New Champions” said uue promo. Viimane neist on nüüdseks väljas ja ka meie poolt arvustatud.

“Necromunda: Underhive Wars” sai kiire ja tempoka treileri. Mäng ilmus 2 päeva tagasi ja kõik soovijad saavad seda ka nüüd mängida. “Teardown” nimeline mäng kuulati järgmiseks. Info järgi on idee veidralt unikaalne – tuleb maailma hävitada ja uuesti ehitada, et oleks võimalikult hea teekond röövi sooritamiseks. “Little Nightmares 2” sai ilmumiseks kuupäeva – 11. veebruar 2021. “WWE 2K Battlegrounds” tuleb 18. septembril ja esimesel pilgul mitte nii katki kui selle eelkäija. Peale seda nägime ära ka esimese “Star Wars: Squadrons” VR mängupildi. Tore oli vaadata Carrie Fisherit, kuid kas VR on hea mõte või mitte selgub juba üsna pea, sest see ilmub juba 2. oktoobril.

Uudiste laviin on lõputu

Järgmiseks tuli “12 Minutes” indiemängu treiler. Mäng käib 12. minuti pikkustes kordustes. Endiselt pole teada, et millal mäng ilmub. Saime näha ka lühikest “Godfall” ja Warframe laiendi “Heart of Deimos” mängupildi treilerit. “Override 2: Super Mech League”  on väljas detsember 2020 ning näitas tempokat ja ilusat pilti. Jällegi üks positiivne üllatus. “Mafia: Definitive Edition” näitas graafilist jõudu. Hetkel on ka teada, et mäng tuleb 25. september. Veel on aega eeltellida. Peale seda tuli jällegi midagi täiesti uut – “Lemnis Gate”. Ilmub see järgmise aasta alguses. Rohkem infot selle kohta nende Steami lehel.

“LEGO: Skywalker Saga” on midagi, mida ise ootan. Perega on neid alati hea koos mängida. Nägime palju ilusat pilti ning need mängud on alati lõbusad, kuid kahjuks veel kaugel – 2021 sügisel. “Struggling” on uus Nintendo Switchi mäng, olles perele ja kergele graafikale suunatud. “Age of Empires 3: Definitive Edition” sai ilmumise kuupäeva (15. oktoober) ning “Project Cars 3” ja järgmine Man for Medan mängud sai uue traileri. “Project CARS 3” on meil ka nüüdseks juba arvustatud. “Chorus” sai esimese mängupildi ning ilmub Playstation 5 peale juba järgmisel aastal. Tegemist on kosmoses toimuva dog-fight stiilis mänguga, mis on kiire ja märulirohke.

Fall Guys in kao kusagile

“Fall Guys” on hetkeline ootamatu hittmäng ning näidatud teise hooaja lisad on uued minimängud ja kostüümid, mis kõik on keskajalise temaatikaga. Ilmub juba oktoobris. “Wasteland 3” uut trailerit nägime ning juba ka saadaval. Xbox Game Passi omanikele täiesti tasuta. Siia järgnes ootamatu uudis “Medal of Honor: Above and Beyond” kohta – tegemist on VR mänguga, mis taaselustab selle kunagise kuulsa mänguseeria. Ilmub mingi hetk selle aasta jooksul ja esimene mulje on positiivne. Näeb suurepärane välja ning mängides on vapustavalt sujuv. Kontrollimine on unikaalne ja intuitiivne ning laskmine on täpne – silmaga sihtimine täiesti toimib, mida enamus VR mängud ei saa väita. Mäng tuleb koos mitmikmänguga. Sellele järgnes “Spellbreak” viimane trailer, sest mäng ilmus nüüd juba nädal aega tagasi.

Sakslaste suur videomäng “Turrican” on tagasi. Millal ilmub, ei oska veel öelda. “Destiny 2: Beyond Light” uus treiler on täpselt nagu ootasime. Fännid on ehk rahul. “Cyberpunk 2077” sai seejärel parima Playstationi mängu auhinna, mille hääletamine toimub mõned päevad enne kui kõikidel ajakirjanikel polnud isegi ligipääsu. Ei ole selliste auhindade austaja, kuid nii neid tehakse. Opening Night Live sai küll otsa, kuid sellele järgnes mitu täispikka päeva erinevaid ülekandeid, kus eelnimetatud mänge sai lahatud ja paljusid ka ise proovida, kellel oli soov.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar