Microsoft E3 2017 – vaatame kiirelt üle, mis on tulemas!

Microsoft tutvustas kohe alguses uut konsooli nimega Xbox One X, mis hakkab maksma 499$ (499€). Eelnevalt tuntud kui Project Scorpio sai keerulise nime ja kalli hinna ning tiitli kui kõige võimsam konsool, mis kunagi tehtud. See muidugi ei olnud fookus, vaid näidati suur hunnik mänge üksteise järel. Raske oli esimese hooga kõike kohe seedida ning Phil Spencer kasutas sõna “eksklusiivne” ligi sada korda, kuid reaalsuses näidati ainult kahte Xbox One eksklusiivset mängu. Vaatame kogu asja nüüd natukene lähemalt.

Xbox One X

Esimene asi oli muidugi uus ja võimsam Xbox One versioon, mille andmed olid teada juba varem. Nüüd saime teada, et nimeks on keeleväänaja Xbox One X ja hinnaks saab olema krõbedad 499€. XOX peaks olema suur muudatus, mida Xbox konsooliturule toob, sagu seda pidi olema Xbox One S.  Tõenäoliselt see siiski suurendab ainult Sony edu, kuna suurem 4K ja HDR tugi toidab Sony PS4 Pro mängude valikut. Siiski see on hea uudis Xbox One fännidele, andes lootuse, et ehk püsib Microsoft konkurentsis kuni selle generatsiooni lõpuni ning et enam ei peaks lugema katkestatud mängudest. Kurb uudis Xboxi fännidele, kes kasutavad XOX võimsamaid näitajad, et Sony fännipoiste pisaraid maitsta – uus masin ei ole siiski päris 4K. “Anthem” ja “Assassin’s Creed Origins” mõlemad jooksevad 30fps ja chekerboarding upscale, täpselt nagu PS4 Pro peal. Lisaks reaalajas võrdlemisel selgus, et PS4 Pro hoiab stabiilsemat kaadrisagedust kui Xbox One X. Põhjuseid võib olla mitmeid – XOX ei ole veel täiesti optimeeritud, arendajad teevad võrdselt XOX ja PS4 Pro peale või mõni muu põhjus. Pigem arvan siiski, et põhjus on sama, mis on olnud eelnevatel Xboxi masinatel – võimsam number ei tähenda paremat sooritust. Isiklikult kindlasti muretsen Xbox One X juba ainuüksi selle normaalse suuruse pärast. Pigem oli üllatus see, et Xbox lõpuks andis välja normaalse suurusega masina. Konsool ilmub 7. novembril ning maksab 499€.

Uuendused ja eelmiste generatsioonide mängude mängimine

Xbox One on suuteline mängime teatud Xbox 360 mänge, mille nimekirja pidevalt täiendatakse. Nüüd soovitakse lisada sinna juurde ka Xboxi klassikalised mängud. See kõik toimuks endiselt digitaalselt ja ainult valitud mängudele. Xboxi omanikud siiski tunnevad huvi, et kui Playstationi omanik omab PS3 ja PS4 ning saab mängida füüsilisel kujul kõiki Playstationi mänge läbi aegade (või digitaalsel kujul läbi Playstation Accessi), siis millal saabub see aeg Xboxi jaoks? Vähemalt hea on kuulda, et Xbox proovib ajaga kaasas käia ning pakkuda fännidele seda, mida soovitakse. Phil Spencer lubas, et paljud olemasolevad mängud nagu “Killer Insctinct“, “Gears of War 4“, “Halo Wars 2“, “Forza Horizon 3“, “Minecraft“, “Rocket League“, “Final Fantasy XV“, “Ghost Recon Wildlands” ja “Resident Evil 7” saavad Xbox One X uuendused 4K jaoks. Huvitav oli muidugi, et see on “tasuta”, mis tundus loogiline, kuid hetkel jäi mulje, et edaspidi see ei pruugi nii olla. Xbox on varemgi lolluseid teinud ja ei imestaks kui XOX omanikud peavad maksma, et mõni mäng saaks 4K uuenduse. Usun, et see nii ei ole, lihtsalt tundus veider, et pidid eraldi mainima “tasuta”.

Forza Motorsport 7

Esimene ja üks seitsmest Xboxi esitletud eksklusiivsest (PC peal ka muidugi) mängust oli uus Forza. See näeb jubedalt suurepärane välja, liikumine on realistlik ning pidavat jooksma stabiilsed 60fpsi. Igal juhul on Forza võidusõidumängude tipp ning võimalik, et ühel päeval ka parim. Forza fännid endiselt ootavad, et arendaja saaks ametlikud litsensid ja rajad, mida konkurendid kasutada saavad, seega olen alati sedameelt, et milleks näha vaeva 4K teemaga (mida keegi pole küsinud), vaid äkki hoopis keskenduks korraliku avarii füüsika loomisele ning konkurentide ületamisele.  Mäng ilmub 3. oktoobril Xbox One ja PC peale. Jõuludel peaks olema saadaval ka Xbox One X versioon.

Metro Exodus

Esimese video järgi tundub, et uus Metro saab olema avatud maailmaga. Näeb hea välja, tundub huvitav, seega märkisin selle endale kui üks võimalikke hitte. Mäng ilmub järgmisel aastal PS4, Xbox One ja PC peale.

Deep Rock Galactic

Varasemalt Steamis olnud mäng leiab tee Xbox One peale. Mäng näeb välja nagu esimese isiku vaates “Helldivers”. Tundub igav ja hetkel ei kujuta ette maailma, kus tahaksin seda mängida. Ilmub kusagil Xbox One X kandis.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Populaarne PC mäng “PlayerUnknown’s Battlegrounds” saabub konsoolidele selle aasta lõpus. Xbox One kasutajad saavad mängu kuu aega enne Playstation 4 omanikke mängida.

State Of Decay 2

Esimene video uuest “State of Decay” mängust ütleb ainult, et mäng on suurem, parem ja ilusam kui eelmine. Ilmub kevadel 2018 Xbox One ja PC peale.

Dragon Ball Fighter Z

Kaklusmäng, mis on “Marvel vs Capcomi” ja “Guilty Geari” segu. Näeb hea välja, pidavalt olema ka mugav. Ilmub järgmine aasta PS4, PC ja Xbox One peale.

The Darwin Project

Multifilmilik battle royale tulistamine. Tuleb Xbox One ja PC peale.

Black Desert

PC kuulus MMO leiab tee konsoolidele. Suurepärase visuaaliga mäng tundub huvitav, kuid kuna MMO ei ole minu teema, siis kindlasti seda pikalt ei mängi, kuid ei ütle, et ei proovi. Ilmub selle aasta lõpus PS4 ja XB1 peale.

The Last Night

Huvitav trailer, mis ei ütle mitte midagi. Tekitas palju kõmu, inimesed tahavad seda mängida. Millest see räägib? Hea küsimus. Küberpunk maailm ja huvitav stiil. Ilmub PS4, Xb1 ja PC peale, kuid hetkel ei tea veel millal.

The Artful Escape

Steami indiemäng tuleb konsoolidele. Hipsterite unistused on saanud visuaalselt võimsa ekraniseeringu. Ilmub PS4 ja XB1 peal mingi hetk selle aasta lõpus.

Code Vein

Mis juhtub kui Nier Automata ja Dark Souls segunevad? Noh, siis tuleb “Code Vein“. See näeb hea välja, kõlab hästi ja mängib hästi. Juba ootan. Nimekirja tipus. Ilmub PS4 ja XB1 peal järgmine aasta.

Tacoma

Gone Home” loojad on valmis saanud uue mängu nimega “Tacoma“. Varasemalt olnud ainult PSVR jaoks loodud mäng tuleb ka PC ja Xbox One peale. Xbox One versioon siiski tundub olevat ilma VR. Ilmub 02. august 2017.

Cuphead

Switchi mäng (peaks olema, kuid ei ole) liigub Steamist Xbox One peale. Ilmub 29. septembril 2017.

ID@Xbox mängud

Ühes videos on suur hunnik indiemänge. Suhteliselt kõik on multiplatvorm ja ilmuvad erinevatel aegadel, millest osa on juba väljas. Kõik mängud, mis on videos – Osiris: New Dawn, Paladins: Champions of the Realm, Raiders of the Broken Planet, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Unruly Heroes, Fortnite, Battlerite, Surviving Mars, Fable Fortune, Observer, Robocraft Infinity, Dunk Lords, Minion Masters, Brawlout, Ooblets, Dark and Light, Strange Brigade, Riverbond, Hello Neighbor, Shift ja Conan Exiles.

Ashen

Steami rollimäng/märul liigub konsoolidele. Tugevalt kiidetud narratiivipõhine “Dark Souls” sarnane seiklus saabub PC, Xbox One ja PS4 peale järgmisel aastal.

Life Is Strange: Before The Storm

Kolmaosaline eellugu alustab 31. augustil PS4 ja XB1 peal.

Super Lucky’s Tale

VR mäng tuleb Xbox One peale ilma VR-ita. Ei tea, kuidas see toimib ilma selle “ohoo” efektita, kuid 3D platvormer on alati teretulnud. Ilmub Xbox One peal selle aasta jooksul.

Sea of Thieves

Nägime reaalselt mängu ja peab ütlema, et tundub lõbus. Imeilus ja avatud maailmaga piraadiseiklus on kindlasti nimekirjas, mida pean mängima. Ilmub varakult 2018.

Crackdown 3

Crackdown” pole seeria, mis vääriks uusi lisasid. “Crackdown 3” tõi traileri, kus musklimees Terry Crews sai taaskord karjuda. Gameplay ise näeb nigel välja ning ei kujuta ette, miks keegi seda mängida tahaks. 2 aastat tagasi Gamescomil proovitud mäng on suhteliselt mitte midagi ütlev. Ilmub 7. novembril 2017 Xbox One ja PC peale.

Ori And The Will Of The Wisps

Auhinnalise “Ori and the Blind Forest” muinasjutuliselt ilus järg on tulemas. Nimekirja tipus taaskord kui mäng, mida peab mängima. Juba ootan. Selle esitlus oli imeline ja reaalselt tõmbas korraks silma niiskeks. Esimene osa oli 10/10 mäng ja juba ainult selle nimel tasub Xbox endale soetada. Ilmub peagi.

Sellega on asi ka põhimõtteliselt tehtud. Palju mänge näidati, uut konsooli näidati, seega Microsoft võib pidada enda etteastet õnnestunuks. Mitte ühtegi Xbox One eksklusiivi ei olnud, küll oli omajagu Xbox One ja PC mänge, mis mujale konsoolidele ei lähe. Nendeks olid Forza 7, Crackdown 3. Cuphead, Ori and the Will of the Wisps, Sea of Thieves, State of Decay 2 ja Super Lucky’s Tale. Endiselt ei vastatud küsimusele – kui mul on kodus PS4 Pro ja PC, mida ma teen Xbox One konsooliga? Arvan, et nad peaksid tegema rohkem “Killer Instinct” taolisi mänge, mõne JRPG sisse viskama, et suurendada enda publikut. See generatsioon on asi paigas, kuid võiks võtta seda kui eeltööd järgmiseks.
Igal juhul oli palju asju, saime palju uut infot ning omajagu mänge, mida oodata. Olen nende etteastega rahul.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar