Square Enixi pressikonverents E3 2018 raames jättis veidra mulje.

Eile varahommikul olnud Square Enixi pressikonverents oli juba enne algust natukene veider, sest neil oli ruumi väga vähestele ning mingisugust eelnevat registreerimist ka ei tehtud. Ajakirjanikud olid segaduses ning suurem osa otsustas minna otse Ubisofti järgnevale üritusele juba varakult valmis ning nagu hiljem selgus, siis see oli õige otsus. Square Enix on massiivne mängukompanii, kellel oleks palju näidata ja rääkida, kuid kogu asi kestis ainult pool tundi, kus põhimõtteliselt ei näinud midagi uut.

Pressikonverentsi alustas Yosuke Matsuda (President & CEO, Square Enix Holdings) videoettekandega, kus tänab kõiki vaatajaid ning palub lõpuni vaadata. Koheselt läheb peale uus “Shadow of Tomb Raider” trailer, peale mida võtab sõna Daniel Chayer-Bisson (Senior Game Director, Eidos Montreal) rääkides järgmisest Tomb Raiderist. Ütleb, et mängu teemaks on džungliga üheks saamine, kus eesmärgiks on takistada maiade maailmalõpp. Näeme ka esimest reaalset mängimist, kuid usun, et kõikidel peaks olema päris hea arusaam, et kuidas see uus frantsiis toimib. Uus ja suurim kaart, detailsem veealune maailm ning palju peidetud üllatusi.

Järgmisena on videomontaaž uuendusest “Final Fantasy XIV” mitmikmängule nimega “Under the Moonlight“, mis nägi välja nagu eelmise generatsiooni videomäng. Mida täpselt see lisab, seda ei öeldud. Lisaks saime teada, et “Monster Hunter: World” liitub “Final Fantasy XIV” seltskonnaga juba sellel suvel. Kuidas see välja hakkab nägema, selgub hiljem. Peale seda ilmuvad ekraanile Michel Koch ja Raoul Barbet, kes on loovjuhid Life is Strange seeria juures. Räägivad enda järgmisest projektist nimega “The Awesome Adventures of Captain Spirit“, mis on uus lugu Life is Strange universumis. Ütlevad, et tegemist ei ole otsese järjega, kuid see on tugevalt seotud terve universumiga ning täis saladusi. See tasuta mäng ilmub juba 26. juunil.

Lõpuks on mingeid uudiseid ka “Dragon Age XI: Echoes of an Elusive Age” kohta. Mäng ilmub 4. septembril 2018 ning seda saab nüüd ka eeltellida. Pressikonverentsi ülekande ajal oli ka mingisugune tehniline viperus, sest taustal oli kuulda mingisugust jutustamist, mis selgelt seal olema ei pidanud. Samal ajal kui see jutt taustal käib, saime teada, et suvel tuleb Final Fantasy: Brave Exvius ja Dragon Quest teine koostöö.

Järgmine trailer on rohkem slaid-show erinevaid pilte mingisugusest mängust, mis tundub oleva rollimäng. Mängu nimeks on “Babylon’s Fall” ja see ka kõik, mida selle kohta hetkel teab. Ilmub 2019 PC ja PS4 peale. Siis nägime uuesti “Nier: Automata” trailerit Xboxi pressikalt, mis annab teada, et mäng tuleb sinna platvormile. Järgmiseks on väikene trailer mobiilimängust “Octopath Traveler“, mis tuleb 13. juulil 2018 mobiilimängude konsoolile Nintendo Switch.

Just Cause 4” sai järjekordse traileri, kus saame teada paar uut asja – Rico läheb uude Lõuna-Ameerika asukohta, kus on seni suurim kaart. Loodus on elu täis ning detailne interaktiivne maailm. Uus füüsika ja lõhkumine saab uue taseme, sest ekstreemne ilmastik loob kaost. Palju uusi autosid ja masinaid, mille lõbutseda ja plahvatusi tekitada. AI on targem kui ei kunagi varem ning uus narratiivi süsteem sobib kokku mängu avatud iseloomuga. Mäng ilmus 04. detsember 2018.

Nüüd tuli midagi uut – mäng nimega “The Quiet Man”. Kolmandas isikus märulist lubatakse rohkem infot augustis, kuid esimene pilk on mõistatuslik. Peale seda võtab ekraani jällegi “Kingdom Hearts 3“, millest ei väsi tegelikult kunagi. Minu poolest võiks iga konverents saada vähemalt ühe sellise traileri. Square Enixi enda video keskendub “Frozen” ja “Tangled” maailmale Disney universumist. Mäng ilmub 29. jaanuaril 2019.

See oligi kõik. Pool tundi videosid, kus reaalselt keegi ülesse ei astunud. Milleks üldse sellist asja teha on esimene küsimus, kuid kus on “Final Fantasy 7 Remake” oleks siiski see põhiline. Nii pikalt kadunud olnud projekt on pannud inimesi küsima, et kas see üldse kunagi tuleb. Square Enix saab endale E3 2018 kõige nõrgema pressiesitluse auhinna, mille peaaegu Nintendo endale oleks saanud.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar