Nintendo E3 2018 pressikonverentsi kokkuvõte – mis edasi saab?

Võime julgelt öelda, et eelmine aasta oli Nintendo Switchi jaoks imeline ja veelgi parem Nintendo kompaniile, kuid see aasta on pooleldi läbi ja Switch on põhimõtteliselt kadunud. Pole mitte midagi olulist tulemas ning paistab, et kaduma samasse auku kuhu Nintendo viimased konsoolild, sest nüüd on Switch muutunud mobiilimängude käsikonsooliks. Nintendo esitlus toimus otse Convention Centeri seest nende enda alast ning neil on otseülekanne kõik need kolm päeva, seega isegi praegu kui seda kirjutan, on neil tegelikult igapäevane tegevus suure hooga peal.

Esitlus algab traileriga videomängule “DAEMON X MACHINA“, mis on kolmandas isikus hiigelrobotide võitlus 3D tasandil ning see ilmub mingi hetk 2019. Mäng tõepoolest näeb välja nagu suvaline mobiilimäng, seega raske on hoida usku Nintendo Switchi võimekusse kui telekakonsool. Kohe kui seda mõelda jõuan, saame teada, et on tulemas “Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country“. Olen seeria austaja ning eelmine oli piisav põhjus terve konsooli ostmiseks. Visuaalselt suurepärane rollimäng saabub septembris 2018.

Ekraanile ilmub Reggie Fils-Aime ja peab kõne sellest kui imeline Nintendo Switch on. Sellega juhatab sisse järgmise Pokemoni aksessuaari nimega Poke Ball Plus, millega saab mängida “Pokémon: Let’s Go, Pikachu!” ja “Let’s Go, Eevee!“. Need kaks mängu ja pall ise on saadaval 16. novembril 2018.

Järgmisena esitlevad “Super Mario Party” ning see näeb äärmiselt äge välja. See on koht, kus Switch on tõepoolest mugav ning idee on suurepärane. Kindlasti üks mängudest, mille endale ka muretsen. Peale seda koheselt on “Fire Emblem Three Houses” esmaesitlus, mis tuleb Switchi ja telefonide peale. Tuleb sügisel 2019. Saame teada, et tänasest on Switchi peal ka “Fortnite“, mis ei tohiks enam uudis olla, sest see mäng jõudis 125 miljoni mängijani.

Reggie esitleb nüüd terve hunniku mänge kiires järjekorras. Alustab “Overcooked 2“, mis tuleb 07. augustil 2018. Järgmiseks on “Killer Queen Black“, mis on telefonidelt üle toodud Switchi peale selle aasta teises pooles. Kolmandaks on “Hollow Night“, mis tuleb täiskomplektina Switchi peale ja on saadaval koheselt. “Octopath Traveler” tuleb 13. juulil.

Nüüd on video kõigest, mis 2018 veel tulemas on – “Arena of Valor” (Tencent Games, sügis 2018), “Minecraft” (Mojang AB, 21. juuni), “Mario & Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure” (Ubisoft, 26. juuni), “Pixark” (Snail Games USA, sügis 2018), “Just Dance 2019” (Ubisoft, 23. oktoober), “Dragon Ball FighterZ” (Bandai Namco, 2018), “Splatoon 2: Octo Explosion” (Nintendo, suvi 2018), “Captain Toad: Treasure Tracker” (Nintendo, 13. juuli), “Crash Bandicoot N’sane Trilogy” (Activision, 29. juuni), “Ninjala” (Gun Ho, kevad 2019), “Carassonne” (Asmodee Digital, 2018 lõpus), “Fifa 19” (EA, 28. september), “ARK: Survival Evolved” (Studio Wildcard, sügis 2018), “Wasteland 2: Director’s Cut” (InXile Entertainment, sügis 2018), “Paladins: Champions of the Realm” (Hi-Rez Studios), “Fallout Shelter” (Bethesda), “Dark Souls Remastered” (Bandai Namco, suvi 2018), “SNK Heroines Tag Team Frenzy” (NIS America, 07. september), “Monster Hunter Generations Ultimate” (Capcom, 28. august), “Wolfenstein II: The New Colossus” (Bethesda, 29. juuni), “Megaman 11” (Capcom, 02. oktoober) ja “Mario Tennis Aces” (Nintendo, 22. juuni). Natukene uut, kuid suures osas teiste platvormide mängud, mis on siis ümber tehtud, et ka Switchi peal töötaks.

Nüüd saab sõna Shinya Takahashi, kes räägib kui mõnus tunne tal alati on kui näeb kusagil Nintendo Switchi konsooli kotis haaramas. Ütleb, et nende eesmärk selle konsooliga on täidetud ning et palju mänge ja uudiseid on veel tulemas. Siit annab edasi sõna Masahiro Sakuraile, kes räägib mängust “Super Smash Bros. Ultimate“, mis sisaldab kõiki karaktereid, kes on vähemalt korra seeriast läbi käinud. See tähendab, et kokku on 63 karakterit pluss Inkling (Splatoon seeria) ja Ridley. Tagasi on ka kaheksa mängija võitlus ning alguses on olemas ainult 10 karakterit. Kostüümid on uuendatud ning karakteritele on lisatud asju olenevalt, kuidas on kellegi enda seiklused aja jooksul muutunud. Tagasi on erinevad levelid ja nii palju asju korraga, mis tähendab, et see on iga Smash seeria fänni unistus. Eile E3 Nintendo alal oli hullumeelne trügimine, et inimesed saaksid seda oma käega proovida. Mäng ilmus 07. detsember 2018.

Sellega Nintendo ka lõpetas ja alustas ülekannet E3 alalt.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar