Playstation tegi enda E3 2018 pressikonverentsi teistmoodi kui tavaliselt ning õnnestus.

Playstation on alati E3 üks oodatumaid etteasteid ning see aasta ei olnud erand. Kuuma L.A. päikese all olin sunnitud mäe otsa ronima, et leida ülesse Los Angeles Center Studio, kus Sony võttis asja ikka päris tõsiselt ette. Nad oli ette valmistanud suure telgi, kus anti süüa ja juua. Peale pikka ootamist suunati kõik ajakirjanikud väikesesse pimedasse koridori, kus samuti pidi mõnd aega seisma. Ümberringi turvamehed, kes kellelgi kuhugi liikuda ei lubanud. Lõpuks lasti meid kõiki väikesse alasse, mis oli ehitatud kiriku või suurema küüni taoliseks, kus ainult ca 100 inimest sai istuda. Muidugi oli juba kuulda vihaseid kommentaare, et inimesed jäeti püsti seisma, kuid õnneks asjad peagi muutusid, sest Sony selle aasta esitlus oli hoopis midagi muud kui keegi ootas.

Ürituse juhatab sisse Shawn Layden (CEO, Sony Interactive Entertainment America), kes räägib, et seekord minnakse sügavamalt mängudesse, mida kõik ootavad. Esimene külaline on Gustavo Santaolalla, kes mängib enda kirjutatud loo mängust “The Last of Us Part 2“. Koheselt peale seda tuli ekraanile veerandtunnine videoklipp samast mängust, kus näeme Ellie’it Jaksonville’is õnnelikult tantsimas ning siis äkiliselt juba Wyomingus ja mängu hilisemas osas teiste inimestega veriselt taplemas.

Peale seda esitlust saadeti meid ilusast kirikust välja järgmise suurema telgi poole, kuid samal ajal oli teleülekandes üht teist ka välja kuulutada. Esimene uudis on “God of War” kohta, kus lisatakse juurde New Game + ning midagi veel, mida kohe välja ei öeldud. Järgmine kiire uudis on “Call of Duty: Black Ops III” jaoks, kus uus lisa “Back in Black Maps” lisab uusi kaarte, lasketiiru ja veel palju muud. Enne veel kui ülekanne liitub ajakirjanikega suures kuplis, näidatakse mängude “Tetris Effect”, “Days Gone”, “Twin Mirror”, “Ghost Giant” (PSVR) ja “Beat Saber” (PSVR), “Destiny 2: Forsaken” kiireid trailerid.

Suures saalis saime kuulda järgmist esinejat, kes kandis ette ilusat muusikapala mängust “Ghost of Tsushima“, millest tuli koheselt ka järgmine videoklipp. Ekraanil näidatud demo kohta tean tegelikult nüüd juba rohkem, kuid põhimõtteliselt on tegemist ühe kõrvalmissiooniga, mis räägib mongolite sissetungist. Visuaalselt võimas mäng lubab tulla üks ilmumisaasta tippsaavutusi kohe kindlasti.

Siit edasi on üks video teise otsa. Kõigepealt tuleb uus ja salapärane “Control“, mis on sarnane paari aasta tagusele “Quantum Break” mängule (tehtud sama stuudio poolt). Seejärel publiku suureks üllatuseks pikem ja korralik trailer “Resident Evil 2 Remake” kauaoodatud mängust. Peale seda saime näha Rick ja Morty loojate videomängu nimega “Trevor Saves the Universe“, mis tegelikult saalisolijatele korda ei läinud. Nüüd tuli kohustuslik “Kingdom Hearts 3” trailer, kus saime teada, et universumiga liitub Pirates of the Carribbean filmiseeria. Jah, see tähendab ka kapten Jack Sparrowt (Johnny Depp).

Lõpuks see, mida on oodatud – “Death Stranding“. Pikem trailer, mis annab uut informatsiooni, kuid ei seleta endiselt veel mitte midagi. Võimas ja müstiline etteaste kinnitab seda, mida inimesed juba teavad – sellest tuleb üks enneolematu edulugu ja Kojima legendistaatuse kinnitus. Peale seda mõnusat trailerit saime koheselt üllatuse osaliseks – “Nioh 2” Team Ninja poolt. See ka üks mäng, mida oodata ning selle etteaste teine samurai videomäng.

Koheselt tui järgmine pikem video, kuid nüüd juba mängust “The Amazing Spiderman“, mis tutvustab suurel hulgal uusi kurjameid. Sellega tõmbas Sony enda üritusele otsa peale ning nagu nad alguses lubasid, siis nad ei näidanud palju, kuid näitasid head kraami ja selle lubaduse nad ka täitsid. Peale konverentsi oli neil koheselt ka kolmetunnine järelpidu, kus sai mänge ise proovida ja olid erinevad paneelid ja esinejad. Sony pani palju raha ja vaeva selle ürituse alla, mille pärast on raske seda isegi teistega võrrelda. Olen Sony etteastega rahul, kuid usun, et Microsofti pommuudiste rida oli siiski mõjuvõimsam ja tähenduslikum. Järgmisena vaatame üle, et mida Nintendo esitles ning siis sukeldume uute mängude ja toodete maailma, mida E3 nii suures koguses pakub.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar