Valve’i suuromanik Gabe Newelli väärtus on kasvanud 1,4 miljardit ainult sellel aastal.

Valve’i asutaja ja suuromanik Gabe Newell on arvutimängurite hulgas jumala staatuses ning see väljendub ka varanduses, mida mees kokku korjab. Ajakiri Forbes pani taaskord kokku rikaste tabelit ning Gabe Newelli nimi maandus 97. kohal, koguväärtusega 5,5 miljardit dollarit. Jaanuaris tehtud samasugune tabel pani mehe väärtuseks 4,1 miljardit dollarit, mis tähendab, et ainult selle aasta kolme kvartaliga on varandus kasvanud 1,4 miljardi võrra.

Valve on ettevõte, mis omab mänguplavormi Steam ning teinud sellised edukad videomängud nagu “Half-Life“, “Portal” ja “Counter-Strike“.

Võrdluseks teistega, siis Gabe on ees näiteks Uberi loojast Travis Kalanick ja Star Warsi loojast George Lucas, kes sai suurema varanduse enda firma müügist Disney’le. Nimekirja tipus on ei keegi muu kui Bill Gates 89 miljardi dollariga. Tema seljataga on Amazoni asutaja Jeff Bezos 81 miljardi dollariga. kolmas on Warren Buffett 78 miljardi dollariga ning neljandat kohta hoiab Facebooki looja Mark Zuckerberg 71 miljardi dollariga.

Allikas: Forbes
Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar