Gamescom 2017: Microsofti etteaste jätkab Xboxi põrumiste mustrit

Ligi poolteist tundi kestnud pressikonverents pidi olema Microsofti jaoks enesetõestuse moment, et leevendada E3 “kõik on Xboxi eksklusiivid” põrumist ning vastama loogilistele küsimustele Xbox One X ja toote tuleviku kohta konsoolide turul, oli lõpuks hoopis E3 trailerite kordamine ning samasuguse tühja, kohati lausa naeruväärse, jutu kordamine. Microsoft oli varasemalt lubanud Gamescomil uusi asju tutvustada ja välja kuulutada korrutades, et nende jaoks on Gamescom äärmiselt oluline üritus, kus fännidele head kraami esitleda, seega automaatselt tekib küimus – kus on kõik need uued mängud, tooted ja muud teadaanded?

Aaron Greenberg on mitmes intervjuus varasemalt vabandanud E3 põrumist põhjendusega, et nende fookuses oli ainult Xbox One X eksklusiivseid mänge esitleda ning Gamescom pidigi jääma kõige muu jaoks. E3 jooksul muidugi ei olnud ühtegi Xboxi eksklusiivi, mõni üksik PC ja Xboxi eksklusiiv ning enamus mutiplavorm mängud, kus on ainult ajaline väljaandmise vahe Playstation 4 ja Nintendo Switchiga. Kõik, mida Xbox Gamescomil esitles oli “Age of Empires Definitive Edition”, “ReCore Definitive Edition”, “State of Decay 2”, “Assassin’s Creed: Origins”, “Cuphead, Middle-earth Shadow of War”, “World of Tanks” ning mõned ID@Xbox mängust, millest parim oli “Jurassic World Evolution“. Kõik need mängud olid juba nähtud E3 jooksul (väljaarvatud Jurassic Park) ning ainukene lubadus, mida Microsoft täitis oli enda “kõige võimsam konsool” esitlemine ja müügile laskmine.

Tegelikult ei olnud üllatus, et Microsoft loobib ainult tühjasid lubadusi. Terve Xbox One on nende jaoks olnud üks massiivne põrumine ning võimalik, et ka konsoolitootmise lõpetamine, kuid mingil põhjusel fännidena ikka loodame. Playstation 4 ülisuur liidripositsioon teeb turul seisu igavaks ning mängijad on neeed, kes lõpuks kannatavad kui ühel ettevõttel on sedavõrd suur võime otsustada mida, kus ja millal mängitakse. Xbox näitab ainult samu multiplatormil olevaid mänge ning ei vasta küsimusele – miks ja kelle jaoks on Xbox One X üldse loodud? Probleem on endiselt neil olemas, et kui inimesel on kodus Playstation 4 ja PC, siis mida hakata peale Xboxiga, mis neelab elektrit nagu soojapuhul ning mänge ka ei ole, peale ära tüütanud ja tühjaks lüpstud seeriad nagu “Halo”, “Geard of War”, “Forza” ja “Crackdown”. “Forza 7” trailer on sedavõrd igav, et striimi ajal kaovad vaatajad kohvipausile ja saalis mitte keegi ei reageeri, sest on suurepärane aeg Facebooki vaadata. Mitte, et mäng oleks halb, vaid inimesed ootavad midagi värsket, eriti veel kui “Crackdown 3” on ainukene tõeliselt põnev mäng tulemas.

Hetkel pole Xboxil mitte midagi Playstation 4 vastu panna, kaotades igal sammul, mis on ka põhjuseks miks usun, et Xbox One X on nende jaoks staatuse ja uhkuse sümbol näitamaks fännidele, et kõik pole veel kadunud. See põlvkond on suurelt kaotatud, kuid tiitel “kõige võimsam konsool” ja eneseuhkus on ka midagi väärt. Isiklikult leian, et ID programm on neil suurepärane ja veider, et näiteks Sony pole midagi taolist käivitanud. Samuti oleks viimane aeg VR peale pinna, mida ehk Xbox One X ka teeb. Ilusa väljanägemisega võimas ja suurepäraselt disainitud Xbox One X tuleb liiga hilja, et midagi muuta, kuid loodan siiralt, et Microsoftil on suurem plaan ja nägemus, kuidas pildil püsida. Vähemalt need limiteeritud koguses müüki lastud koopiad müüdi kiiresti läbi, seega on loota, et Xboxil ehk jõudu veel jagub.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar