Balti mänguarendajate föderatsioon kavatseb tuua regiooni ülemaailmsed korporatsioonid

Homme, 11. aprillil algab Kultuurikatlas kahepäevane mänguarendajate rahvusvaheline konverents „GameDev Days 2019“, mille käigus allkirjastatakse kokkulepe Eesti, Läti ja Leedu vahel ning tutvustatakse hiljuti loodud Balti mänguarendajate ühenduse tulevikuplaane.

„Meie mänguarendajate vahel on juba ammu loodud sõprussidemed ning toimub aktiivne kogemuste vahetus. Paari viimase aasta jooksul on valdkonna olulisemad tegijad Eestist, Lätist ja Leedust korrapäraselt kohtunud ja arutanud koostöö võimalusi, kusjuures sel konverentsil avaldame oma koostööplaanid ka ametlikult,“ kommenteeris algatust rahvusvahelise mänguarendajate ühenduse Eesti haru projektijuht Alisa Arno, „Tähtis on meeles pidada, et suured maailmatasemel ettevõtted näevad meid ühtse regioonina, kuid sageli tuleb neil otsida partnereid igas nimetatud kolmes riigis eraldi. See on küllaltki tülikas ja sageli on neil lihtsam meie turule üldse mitte tulla. Nad on ammu palunud meil ühineda ja lihtsustada nende tööd, esitades vaid ühe organisatsiooni kontaktandmed, mille kaudu on võimalik leida kogu vajaminev info.“ 

Mängutööstus on oma üle 135 miljardi dollarilise käibega jätnud ammu seljataha kinotööstuse ning saanud tänu nutitelefonidele mitte ainult laste, vaid ka täiskasvanute igapäevaelu osaks. 11. ja 12. aprillil koguneb Kultuurikatlasse ligi 700 maailma olulisema mänguarendusettevõtte esindajat, nende hulgas mängu „Angry Birds“ loojad ettevõttest Rovio Entertainment, „World of Tanks“ arendajad ettevõttest Wargaming, samuti arendajad stuudiost King, kes on kuulsaks saanud mänguga Candy Crush Saga. Kahe päeva jooksul arutavad mänguarendajad mängutööstuse viimaseid suundi, uusimaid tehnoloogiaid masinõppe ja kunstintellekti loomise valdkonnas, samuti jagatakse teistega oma edulugusid.

Konverentsi kava ja lisainfo: gamedev.ee

Konverentsi GameDev Days korraldab Rahvusvahelise mänguarendajate assotsiatsiooni Eesti haru (IGDA Estonia) ettevõtte Creative Mobile ja EL-i Regionaalarengu Fondi toetusel.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar