Ubisofti E3 2018 pressiesitlus – üllatusi ei oodanud, kuid siiski neid oli.

Ubisofti pressikonverentsile sain meie sõbra Gamestar.ee suure abiga, kes oli ka koos minuga kohal. Hea oli vahelduseks natukene ka kodust keelt rääkida ning muidugi nautida Orpheum teatriruumide ilu. Ubisofti puhul keegi mingisuguseid suuri üllatusi ei oodanud, sest põhiline mäng “Assassin’s Creed Odyssey” oli juba kuulutatud ning iga asi vihjas sellele, et tegemist on “Assassin’s Creed Origins” koopiaga, mis leiab aset kusagil Vana-Kreeka ajas.

Üritus algab võimsa tantsu ja muusika numbriga “Just Dance 2019” jaoks, kus kostüümis pandakaru teeb tantsuliigutusi, millest enamus inimesi ainult unistab. Tunnistan, et jalg tammus mõnusalt ning see lõi koheselt meeldiva atmosfääri. Koheselt peale tantsunumbreid pannakse peale “Beyond Good and Evil 2” pikem trailer, mis juhatab lavale Gabrielle Shrager (Narrative Director, Ubisoft Montpellier) ja Guillaume Brunier (Senior Producer, Ubisoft Montpellier), kes räägivad natukene rohkem kauaoodatud videomängust. Trailer tõi kaks mängu kokku kui tutvustas eelmise loo peategelast Jade’i. Tutvustavad tervet meeskonda ning rolli tulevas mängus.

Peale seda näidati ka esimest reaalselt mängmist ning tutvustati kommuunile mõeldud programmi nimega “Space Money“, mille kaudu saavad kõik inimesed üle maailma lisada enda loodud asju tervesse universumisse. Võib teha muusika, raadiot, pilte ja veel palju muud. Selle jaoks on teinud Ubisoft partnerluse uue platvormiga, milleks on www.hitrecord.com ning sellest käis rääkima ei keegi muu kui Joseph Gordon-Levitt. Seletab täpsemalt enda platvormist ning selgitab, et miks nüüd liigutakse videomängude peale.

Järgmisena astub lavale Justin Kruger (Community Developer, Rainbow Six Siege), kes räägib “Rainbow Six Siege” tulevikust kui e-spordi populaarne mäng. Saame teada, et mängijate arv on kasvanud 35 miljonini ning et mäng on juba 10 hooaega vana. Lõpetab enda esitlusega, et järgmised 6+ kuud toimuvad mitu suurt turniiri üle maailma, kus meeskonnad üle maailma võistlevad suurte auhindade nimel.

Nüüd on aeg meie põhjanaabrite käes, kus “Trials Fusion” looja Antti Ilvessuo (Creative Director, Ubisoft Redlynx)  tuleb lavale mootorrattaga, teeb natukene nalja ning hakkab rääkima äärmiselt humoorikas ja kandilises inglise keeles. Tutvustab mängu nimega “Trials Rising“, peale mida astub lavale Brad Hill, kes tutvustab kommuuni, tootmise meeskonda ning e-spordi mängijaid kogu selle mängu taga. Mäng ilmus 2019 aasta veebruaris ning esimest korda ka Nintendo Swithi peale. Seda saab siin kohapeal ka mängida, seega kindlasti võtan selle teekonna ka ette. Esitluse lõpetab humoorikas ja vägivaldne videomontaaž sellest trikiratturite mängust.

Järgmine tuleb lavale Julian Gerighty (Creative Director, Massive Entertainment), kes räägib pikemalt “The Division 2” sisut, mängimist ja ilmumisest. Selgitab narratiivi tausta, et kuidas see haigus levis ning miks inimkond on jõudnud sinna punkti, kus nad on. Näeme ilusat narratiivi trailerit, mis keskendub inimestele ja nende uutele igapäevastele probleemidele, mida mängija peab hakkama lahendama. Antakse teada, et esimese aasta plaan on kolm DLC sisu, millest igaüks toob uut narratiivi, üritusi ja missiooni ning kõik need on täiesti tasuta. “The Division 2” on siin ka täiesti mängitav, seega kindlasti peale proovimist oskan rohkem rääkida.

Järgmisena võtab lava Xavier Manzanares (Lead Producer, Ubisoft Paris), kes räägib Mario & Rabbids tulevikust. Eelkõige keskenduvad uue kangelase – Donkey Kong – lisamisele ning selle jaoks on nad loonud korraliku videomontaaži, mida saatis kohapeal live bänd. “Mario & Rabbids Kingdom Battle: Donkey Kong Adventure” saabub juba 26. juunil 2018.

Järgmisena läks suurele ekraanile “Skull & Bones” tempokas trailer, täis märulit ning visuaalset puhtust. Tõeliselt kütkestav piraadimäng tõmbas saalis oleva rahva päris kiiresti käima. Lavale astub Justin Farren (Creative Director, Ubisoft Singapore) ning räägib natukene lähemalt “Skull and Bones” maailmast. Tegevus on India vetes ning eesmärgiks on impeeriumile vastujõuks olla, kus mängijad on piraadid, kes peavad röövima võimalikult palju. Maailm on jagatud, kus kõik töötavad kas koos või võitlevad üksteise vastu. Justini etteaste lõppeb pikema videoga mängust, kus fookuses on lahing laevade vahel ning kuidas impeeriumi laevade röövimine täpsemalt käib. Päris plahvatuslik, kiire ja märulirohke, seega on mida oodata.

Lavale astub Elijah Wood (Creative Director, Spectrevision) ja Benoit Richer (Game Director, Ubisoft Montreal), kes räägivad enda uuest õudusmängust “Transference“.  Tegemist on VR mänguga, kus tuumaks on teise inimese alateadvusesse sisenemine. Narratiivipõhine kogemus seob filmiliku esitluse videomängude interaktiivse maailmaga. Suhteliselt lühikene etteaste saab lõpu uue traileriga, mis annab natukene rohkem infot seni suhteliselt tundmatu mängu kohta.

Järgmisena on aeg käes “Starlink: Battle for Atlas” jaoks, kus Laurent Malville (Creative Director, Ubisoft Toronto) räägib suurematest plaanidest ning toob ka mõned üllatused. Ubisofti etteaste esimene suurem üllatus on Starfoxi lisamine, kuid see on kahjuks on ainult Nintendo Switchi peal. Lavale tuleb ka ei keegi muu kui Yves Guillemot (Co-Founder ja CEO, Ubisoft), kes kutsub lavale Nintendo suure isa Shigeru Miyamoto, kellele kingib Starfoxi esimese prototüübi. Mäng ilmub 16. oktoobril kõikidele platvormidele.

Lavale tuleb Roman Campos-Oriola (Creative Director, Ubisoft Montreal), kes tuli rääkima “For Honor” saatusest. Esitluses räägib e-spordist, kommuunist, striimeritest ning mängu kasvamisest läbi aastate. Siin ootasid kõik For Honor järgmise episoodi välja kuulutamist, kuid saime hoopis midagi muud. Esimene uudis – “For Honor: Starter Edition” on tasuta terve üks nädal PC peal. Teine uudis – mängule lisandub uus klann Hiinast, mida mitte keegi ei osanud oodata. Selle DLC nimi saab olema “Marching Fire”, mis toob endaga kaasa Wu-Lin fraktsiooni. Lisaks tuleb 44 mängijaga lossivallutamise mängurežiim “Bridge”, kus 22 mängijat ründavad lossi ja teised kaitsevad seda kuidas vähegi saavad.

Järgmine esineja on Delphine Dosset (Brand Director, Ubisoft Ivory Tower), kes räägib “The Crew 2” videomängust. Kahjuks siia midagi uut ei lisata ning kogu asi lõpeb tempoka traileriga.

Lõpuks jõuame “Assassin’s Creed Odyssey” juurde, kui lavale astub Jonathan Dumont (Creative Director, Ubisoft Quebec). Saame teada, et suurim muudatus eelmisest episoodist on võimalus valida karakterit (Alexios või Kassandra) ning teha otsuseid, mis reaalselt muudavad, kuidas mäng ennast lahti harutab. Peategelane on kurikuulsa Sparta kangelase Leonidase järeltulija ning kannab tema müstilist relva. Esitluse lõpetab kümme minutit pikk klipp sellest, kuidas mäng reaalselt välja näeb.

Sellega sai Ubisofti etteaste otsa, kuid usun, et saime piisavalt. On palju head tulemas ning Ubisoft jätkab endale omases tempos ja kvaliteedis, seega ma väga ei muretse. Saime mõned üllatused, saine kätt suruda Elijah Woodi ja Joseph Gordon-Levittiga ning olen selle konverentsiga vägagi rahul. Saan palju näidatud mänge ka proovida, kuid nendest juba tulevatel päevadel.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar