Arvustus: “Call of Duty: Modern Warfare Remastered” – meeldetuletus ajast, kui Call of Duty veel hea oli!

Tootja: Raven Software, Activision
Lavastaja: David Pellas
Platvormid: PC, Playstation 4, Xbox One,
Ilmumisaeg: 4. november 2016, 27. juuni 2017

Call of Duty: Modern Warfare Remastered” on järjekordne esimeses isikus tulistamismäng Activisoni poolt, mille frantsiis on aastate jooksul saanud endale kõige edukama FPS tiitli, kuid esimest korda frantsiisi ajaloos on tehtud varem ilmunud mängust remastered versioon ehk on parandatud graafikat ja nipet-näpet muid väiksemaid asju. “Call of Duty 4: Modern Warfare” ilmus esmakordselt 2007 aastal ja on üks fännide poolt armastatumaid ning enim nõutud.

Algul avalikustati remastered versioon koos “Call of Duty: Infinite Warfare Legacy Editioniga“, kus mängu kätte saada oli võimalik ainult ostes selle konkreetse 80 eurot maksva versiooni, mille üle fännid väga rõõmu ei avaldanud. Oli päris selge, et mäng on pandud sinna vaid selleks, et tõsta “Infinite Warfare’i” müügiedu. Activisioni ei läinud hästi oma tulevikku suunatud mängudega, seega isegi kõige populaarsema Call of Duty mängu abiga ei suudetud Infinite Warfare’ile edu tuua. Lõpuks, peaaegu 9 kuud hiljem, oli võimalik osta mängu eraldi. Originaalselt 2007. aasta sügisel ilmunud hitt üle aastate müünud rohkem kui 15,7 miljonit koopiat.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered” üksikmäng koosneb põhiliselt võitlemisest Kesk-Idas olevate separatistide kui ka Venemaal olevate natsionalistide vastu, mille jooksul on mängijal võimalus võtta endale Briti või Ameerika sõduri roll. Missioonide käigus juhtub palju riskantseid, kaasakiskuvaid ja peadpööritavaid momente, mis jätab esimese korra mängija kindlasti pikemaks ajaks puldi taha. Terve üksikmängu jooksul on võimalik mängida kokku 6 erineva tegelasena.

Keskmiselt võtab mängu läbimine umbes 7 tundi ja isegi kui jääda raskuste küüsi, pole vaja muretseda, sest kuhugile pikemaks ajaks kinni jäädes on võimalik muuta raskusaste Recruit või Regular peale, et mäng poleks eriti raske isegi algajate jaoks. Nagu sellistele mängudele ikkagi tavaks, on seda mängu kõige kergem arvutihiirega mängida, kuid pole ka suur probleem puldiga sihikut juhtida. Mängu tuumiks ja põhiline kogemus koosneb üksik- ja mitmikmängust.

Arvuti tehnilised vajadused on järgmised:
  • Operatsioonisüsteem: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bit
  • Protsessor: Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 810 @ 2.80 GHz
  • Mälu: 6 GB RAM
  • Graafikakaart: Nvidia GeForce GTS 450 @ 1 GB / ATI Radeon HD 7850 @ 1 GB
  • DirectX: Versioon 11
  • Kõvaketas: 60GB+

Tänapäeva konsoolistandardite järgi pole graafika üle midagi kurta. Vesi peegeldub, relvatoru särab sellest tulistamisel ja verd pritsib. Kõik töötab! Karakterite animatsioon ja näitlejad teevad head koostööd ja kõik töötab sujuvalt. Mängu muusikast ei jää ka puudust, mis on eepiline ja kaasakiskuv, nii nagu õige soundtrack olema peab ja sobib hästi kokku mängu üldise meeleoluga. On üsna lihtne näha, miks see konkreetne mäng oli sedavõrd edukas.

Võrreldes Modern Warfare’i alaseeria teiste tänapäevaste tulistamismängudega on sisu lihtne ja mängija peab üsna vähe mõtlema – nii nagu on CoD’i mängud olnud alates kolmandast osast. Sihi ja tulista. Tervet mängu läbi mängides hindasin nostalgiat, graafilisi uuendusi ja üksikmängu. Üksikmängu osa on väga hästi vananenud ja suudab puuga pähe lüüa mõningatele teistele tänapäevastele tulistamismängudele, olles meeldetuletuseks, et narratiiv on oluline, isegi sellises žanris.

Mängu hind on üks selle põhiprobleemidest, kuna too on  ise  juba 10 aastat vana ja ikka suudetakse selle eest küsida 40 eurot. Hind oli teoreetiliselt isegi odavam, kui oleks ostnud eelnevalt mainitud “Infinite Warfare: Legacy Editioni“, mille sai soetada vaid 20 eurot õigele mängule juurde lisades. Ainukene probleem, mis mitmikmängu osas häiris oli kastide avamise süsteem, kus on võimalik avada relvi, relvade „skinne“ ja tegelaste välimusi, mida polnud originaalses mängus olemas. See muutis kogemuse minu jaoks vaid rahapajaks Activisioni jaoks ja mõnes mõttes ka pay-to-win laadseks mänguks.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered” on teos, mida soovitan kindlasti mängida inimesel, kes pole varem originaalset versiooni mänginud, kuid vanadel seeria fännidel soovitan mängida pigem nendel, kes tahavad vaid nostalgia ja uudishimu pärast mängu juurde tagasi tulla. Olulised asjad, mida sellest kogemusest õppida on järgmised: Activision suudab iga asja ära rikkuda kui väga soovib, narratiiv on oluline osa Call of Duty võlust ning vanade FPS mängude uuendamine tundub töötavat paremini kui keegi oskas ennustada.

Hinne 8/10

+ Huvitava looga üksikmäng.
+ Värksendatud graafika võrreldes originaalse versiooniga.
+ Kiire ja lihtne mitmikmäng.
+ Kõrge kvaliteediga produktsioon.

– Lisatud “lisapakid” relvadele ja tegelastele, mis muudab mängu osaliselt pay-to-win (ja kõik vihkavad seda elementi).
– Eraldi saadaval alles 9 kuud hiljem (Activisioni paha).
– Kõrge hinnasilt.
– Ei uuenda teatud vigu, mida oleks kergelt saanud teha, arvestades, et lisapakid sai lisada küll.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar