Arvustus: “Debris” – ka lineaarne mäng võib pakkuda huvitavat kogemust.

Tootja: Moonray Studios Inc.
Lavastaja: Dan Clark
Platvormid: PC, Mac
Ilmumisaeg: 26. veebruar 2018
Hind: 19,99€

Kas oled otsinud mängu, mis paneks sind natuke nuputama ja otsima väljapääsu ohtlikest situatsioonidest? Kui jah, siis nüüd on võimalik mängida mängu “Debris“, mis on välja töötatud Moonray Studios poolt. See on tehtud koostöös Dr. Suzanne Archie’ga ja loodud selgitama inimestele psühhoosi mõjusid ohtlikes tingimustes ja stressi all. Milline mäng välja näeb ja kas Sul tasuks see läbi mängida, seda räägime koheselt?

Chris on oma kahe kolleegi Ryan’i ja Sonya’ga maavälise objekti ehk debrise ekspiditsioonil Arktilistes vetes, kus läheb sõna otseses mõttes kõik valesti. Kolm ekspeditsiooni liiget satuvad mingisugusesse plahvatusse, mille tagajärjel suunab tugev vool neid sügavale jää pragudesse. Pärast seda plahvatust ja teistest kolleegidest eemaldumist ärkab Chris teadvusekaotusest ja avastab, et ta on eraldunud seni teatud kohtadest. Siit algab mängija teekond leida oma kolleegid ja jõudmaks veepinnale, et pääseda kurvast saatusest. Probleemiks on piiratud koguses energiat, pimedus ja tundmatud elusolendid, mis võivad takistada väljapääsu leidmist. “Debris” lugu on huvitav ja tasuks hoolikalt kuulata, mida tegelased räägivad, sest sellest sõltub mängija teekond. Märgin ära, et mängul on erinevaid lõppe kokku neli.

Nüüd kui rääkida reaalsest mängimisest, siis mängijale vabadust eriti palju pole antud. Tegemist on vägagi lineaarse mänguga ehk see tähendab seda, et mängija peab koguaeg ainult otse liikuma. Pean ära märkima, et tegelikult leidub ka erinevaid salakohti ja teisi väljapääse, mida võimaluse korral saab kasutada. Tuleb ette ka selliseid kohti, kus peab põgenema ja tulistama olendeid, kes püüavad mängijat ära süüa/tappa. Kohati on pisut keeruline olendite eest ära saada, kuid kui mitu korda siiski ei õnnestu läbida, siis menüüs on olemas valik lihtne režiim. Vastaseid on mitmeid ja need jätaks mängijale avastada, et mitte ära kaotada huvi ja kerget hirmu mängides. Kohati tuleb ette ka tugevat veevoolu, mis suunab mängija mööda koopa võrgustikku edasi.

Mängu üheks tugevamaks pooleks pean just graafikat. Kuigi on vähe objekte ja detaile, kuid need mis on, on suurepäraselt tehtud. Kahjuks on mängijale antud vähe graafika sätteid mida muuta ja seda pean ka miinuseks. Heli on hea, kuigi oleks saanud ka paremini teha. Kohati võib eriti tähelepanelik kuulaja kuulda ka tooni muutust tegelaste rääkimise ajal. Keskkond on vahel tühja võitu, kuid ega arktilises vees ei saakski midagi tegelikult kasvada, kuid salapärane maaväline objekt pidi soojendama enda ümber vett, seega oleks saanud teha küll. Kahe otsaga koht mille teemal saaks debatti pidada. Valgustust on mängus vähe, sest tegevus toimub sügaval maa all. Mängija ümber on valgustus päris hea, kuid näiteks debrise tükkide ümber on valgus pisut katki ja liiga pime. Märgin ära, et debrise tükid helendavad punakat valgust. Mõnes kohas võib näha ka kuidas mängija robotist kalmaar ujub läbi kivi, kuid see õnneks mängimist ei takista.

Kui viia heli, keskkonna ja valgustuse täiendused sisse, siis oleks tegemist igati võimsa mänguga. Tuletan meelde, et “Debris” on välja arendatud koostöös meditsiinitöötajatega, et täpsemalt selgitada erinevad mõjusid psühhoosist. Soovitan seda mängu neile keda huvitab narratiiv rohkem kui avatud maailm ja rohkesti tegevusi. Muidugi soovitan ka neile, kes tahavad teada täpsemalt, et millised võivad olla psühhoosi sümptomid.
Debris” on saadaval Steamis ja hinnaga 19,99€, mis on minu arvates igati õigustatud tänu huvitavale loole ja heale graafikale, kuigi 5 eurot vähem oleks juba magusam hind.

Hinne: 7/10

+ Huvitav keskkond.
+ Hea narratiiv.
+ Ilus graafika.

– Kohati paneb kaaslane läbi seinte.
– Seadeid on vähe ja liiga pime on.
– Erinevaid objekte on vähevõitu.

Video:

 

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar