Arvustus: “Impact Winter”- kui Dark Souls oleks kõndimise simulaator.

Tootja:  Mojo Bones, Bandai Namco Entertainment
Lavastaja: –
Platvormid:
PC, Playstation 4, Xbox One
Väljalaske kuupäev: PC: 22.05.2017, PS4 ja Xbox One: 05.04.2018
Hind: PC: 19,99€ (Steam), PS4 ja Xbox One: 19,95€

Impact Winter” on pealtvaates ellujäämisele ülesse ehitatud mäng, milles mängija kontrollib Jacob’i nimelist 48-aastast meest, kes on kaotanud oma perekonna pärast meteoriidi langemist Maale, mille tagajärjel on tekkinud uus jääaeg. Jacob on koos nelja kaaslasega Christophe’i, Maggie’i, Wendy’i ja Blane’iga võtnud endale varjupaigaks pooleldi lumme mattunud kiriku. Mängija eesmärgiks on üle elada 30 päeva jääkülma ilma, pärast mida tema ja ta kaaslased päästetakse. Ellu jäämiseks tuleb käia majast-majja, otsimas toidu- ja joogivarusid ning detaile kiriku uuendamiseks, uue sisustuse loomiseks ja paigaldamiseks. Mida rohkem mängija ülesandeid täitab ja enda kaaslasi tervena hoiab, seda varem ellujäänud päästetakse.

Jacob’il on lisaks neljale inimkaaslasele ka robot nimega Ako-light, kes kannab Jacob’i varustust, annab võimaluse kasutada radarit ja valgustab peategelase teed öösel ringi uidates või pimedaid lumekoopaid avastades. Muidugi töötab too robotkaaslane aku abil, mis kasutades selle rohkeid võimeid, tühjaks saab ning seetõttu võib peategelase üksinda lumekõrbe ekslema jätta. Teose tugevaimaks küljeks on avastamisvõimalus, esemete ja muu varustuse mitmekesisus ning mitmetele probleemidele lahenduste leidmine. Tegelaste aktiivsus, toidu ja joogi vajadus on realistlik ja annab mängijale tunde nagu tõeliselt võitleks loodusjõudude vastu.

Mängu avatud maailm on hiiglaslik, kuid kuna suur osa sellest on lume alla mattunud ning kuna mängus puudub teleporteerumine ehk teisisõnu kiir-liikumine, võib teatud kohtade leidmine olla korralik piin ja ringi jalutamist rohkem kui liiga palju. Tihtipeale kipub avatud maailm korduma – eriti mahajäetud majade sisemused, mis on pea iga kord sama sisustuse ja disainiga. Teose mehaanikatest ja võimalustest võib näha kui palju rõhku on pandud reaalsusele, kui tähtis on soojuse hoidmine, toitumine. Tegelased ei ole töö-robotid kes lõputult suudavad ringi joosta ja ülesandeid täita, väljas ringi rändamine on ohtlik ja aega nõudev. Mängija peab korralikult läbi mõtlema kuidas end elus hoida ja mis on ellujäämisel prioriteedid. Tihtipeale võivad peategelase kaaslased nälgima jääda, kui kirikus piisavalt toitu pole või ära külmuda kui mängija piisavalt kiiresti kirikusse ahju ei ehita või seda ei küta. Kuna “Impact Winter” on loodud pealtvaates, tähendab ümberringi oleva maastiku visuaalsus ja arusaadavus palju. Kuigi kunstiline pool on teosel originaalne, on see väljanägemiselt ning tekstuurilt pigem vananenud. Animatsioonid ja liikumine on vahel kummalised ja ebaloogilised.

Mängul on palju originaalseid ideesid, eriti kuna selline maailmalõpu stsenaarium ei ole veel videomängu maastikul eriti tihedalt esindatud. Küll aga kipuvad korduvad asukohad ja piinarikas liikumine olema liiga suured faktorid ja muudavad teose nendel aladel puudulikuks.

Hinne: 6,5/10

+ Abivahendite ja muude tarbete mitmekesisus.
+ Narratiivi originaalsus.
+ Hiiglaslik avatud maailm.
+ Ülirealistlikud mängu mehaanikad.
+ Suures pildis madal hind.

– Korduma kippuvad asukohad.
– Aeglane liikumine, kiirliikumise puudumine.
– Kohati  tavamängija jaoks liiga mõistatuslik ja improviseerimist nõudev.
– Animatsioonid ja tekstuur kohati vanenud.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar