Arvustus: “Monkey King: Hero is Back” – mõnus seiklus tervele perele.

Arvustus: "Monkey King: Hero is Back"
Arvustus: “Monkey King: Hero is Back”

Arvustus: Monkey King: Hero is Back
Tootja: HEXADRIVE, Oasis Games, THQ Nordic
Lavastaja: –

Platvormid: 
Playstation 4, PC
Ilmumisaeg:
17. oktoober 2019
Hind: 39,99€

“Monkey King: Hero is Back” on päris lihtne seiklusmäng, mis põhineb samanimelisel Hiina animatsioonil. Meie kinodes lühidalt jooksnud nimega “Ahvikuningas: kunings on tagasi” oli eriti populaarne just kohalikul turul ning sellest piisas, et valmistada ka täispikk videomäng. Üldiselt on sellised filmide-animatsioonide ainetel valminud mängud kuivad ja elutud promototooted, siis THQ Nordic poolt levitatud ning HEXADRIVE ja Oasis Games poolt tehtud seiklus pakub ootamatult palju üllatusi. Märksõna “lihtne” on siin võtmeks, sest see tundub olevat kogu asja hinges, selline nostalgiline hüüe tagasi kergematele või isegi parematele aegadele. Playstation 2-3 ajastule omase liikumise ja väljanägemisega tõmbab eelkõige sarmikate karakteritega ning ei proovi kordagi olla midagi tõsist või rohkem kui see on. Siin on selge sõnum – lihtsalt mängi ja naudi.

Arvustus: "Monkey King: Hero is Back"
Arvustus: “Monkey King: Hero is Back”

Dasheng on võimas ja mütoloogiline sõdalane, kes kandis hüüdnime Monkey King (Ahvikuningas). Kunagi ammu olevat ta saavutanud sellise jõu ja osavuse, et suutis enda nime surma raamatust ära kustutada, muutudes surematuks. Selline jõud hakkas jumalaid hirutama, mille peale pandi Dasheng kristalli sisse vangi. Nüüd 500 aastat hiljem eksib väikene poiss Lieur ühte koopasse ära ja leiab sealt veidra kuju. Puutub selle kätt, millega kogemata vabastab Dashengi. Poiss palub kuulda sõdalase abi, et võidelda kurjusega, mis külasid rüüstab ja lapsi röövib, kuid Dasheng ei soovi aidata. Ahvikuningas siiski märkab, et tema võimed ja jõud on kõik endiselt piiratud ning need tulevad tagasi ainult siis kui aitab noorel poisil saavutada tema eesmärk – vabastada külad kurjuse alt. Siit algab kergesüdamlik seiklus läbi Hinna kultuuri ja looduse.

Lihtsuses peitub jõud

Mäng on ise samasugugune kerge nagu see põhiline narratiiv. Kokku on kümme erinevat lineaarset levelit, mis kõik on totaalselt erinevad nii muusika, vastaste kui väljanägemise poolest. Kolmanda isiku vaates beat’em’up ja brawleri ristsugutis kasutab ainult kahte nuppu – kiire ja kerge rünnak ning aeglane ja tugev rünnak. Dasheng ära ei väsi, seega võib neid kahte nuppu vajutada nii palju kordi kui soovid. Lisaks saab ülesse korjata erinevaid asju, mida relvana kasutada (kas visata või lüüa nendega), hüpata ja eest ära põigelda rünnakutel. Õnneks see päris nii pealiskaudseks ei jää, sest Dasheng tunneb ka maagiat.

Arvustus: "Monkey King: Hero is Back"
Arvustus: “Monkey King: Hero is Back”

Maagilised võimed avalduvad järgemööda kui erinevaid bosse alistada. Peale iga uut bossi Dasheng saab tagasi mõned vanad trikkid ning neid saab uuendada läbi kogemuspunktide. Maagia jaoks on olemas eraldi meeter, mis määrab kui palju ja mitu korda midagi kasutada saab. Näiteks saab kasutada Mind’s Eye trikki, et näha peidetud aardeid, kutsuda endale pulk, tekitada tulest keeris, visata maagilisi nooli, joosta kiiremini ja isegi teleportida. Samuti kui vastastele ligi hiilida, saab neid ühe hoobiga maha võtta, kuid vast kõige lõbusam on vastase löögi segamine enda rünnakuga. Sellisel juhul on kaks varianti  – käivitub üks-ühele animeeritud ja koomiline võitlus või Dasheng saadab tugeva löögiga vastase kõrgele õhku. Tulemus sõltub kumma nupuga vastase rünnakut segada.

Auhindu ei võida, kuid meelt lahutab

Dasheng ei liigu üksinda. Temaga on kaasas Lieur kes kannab seljas väikest tüdrukut ning suur põrsas. Mitte keegi teine võitluses ega mängus tegelikult ei osale, vaid on seltsis vaheklippides ja mujal. Keskkond on täis erinevaid korjatavaid asju, mida saab vahetada erinevate esemete vastu kaupmehe juures. Nende eest saab soetada esemeid, mis annavad kogemuspunkte, elusid, mana ja veel palju muud. Teine kogutav asi on peidetud mööda maailma – Earth God või väikesed maa sees elavad olendid. Neid saab vahetada boonuste vastu nagu pikem rünnakute kombinatsioon, pikem elude ja mana meeter. Nende maajumalate leidmine pole kerge, seega tuleb läbi uurida kõik nurgatagsused, lillepotid ja puude ladvad.

Arvustus: “Monkey King: Hero is Back”

Ühtlase ja rahuliku tempoga kulgeb kogu seiklus kuni lõpuni, olles ajaliselt sellised seitse-kaheksa tundi. Viimane maailm on suhteliselt boss-bossi järel lahingud, mis kulmineerub suurejoonelise võitlusega ning momendiga kus Ahvikuningas saab lõpuks näidata enda tõelisi võimeid. Mitte midagi rasket siin ei ole, resurssid kordagi otsa ei saanud ning kahjuks raskusastet kuidagi muuta ka ei saa. Visuaalselt ei ole see midagi esmaklassilist, kuid mu lapsed nautisid ja kiitsid seda. Keskkonnad säravad kõige enam, kuid kõik muu on pigem eelmise generatsiooni tasemel. Muusika on vapustav ning tõeliselt Hiina kultuurile omane. Tehniliselt kohtasin kahel korral rohelist ekraani, mis ei läinud ära enne kui panin mängu kinni. Kokkuvõtvalt ütlen siia lõppu, et tegemist on kiire meelelahutusega, mis tuletab meelde, et mitte iga videomäng ei pea olema meistriteos ja jahmatama, vaid võib jääda ka lihtsaks.

Arvustus: “Monkey King: Hero is Back”

Hinne: 7/10

+ Kerge ja toimiv mängumehaanika.
+ Korralik ja hästi ajastatud boonuste ja uuendamise süsteem.
+ Hea südamlik narratiiv.
+ Sarmikad karakterid.
+ Parajalt pikk – ei muutu korduvaks.
+ Hea soundtrack.

– Presentatsioon pigem eelmine generatsioon.
– Tehnilised viperused piisavalt suured, et mäng tuleb sulgeda.
– Disain on liiga lineaarne.
– Animatsiooni näinutele ei ole siin mitte midagi uut.

Ostke mäng siit: STEAM

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar