Arvustus: “NBA 2K20” – realistlikum kui kunagi varem.

Arvustus: NBA 2K20
Arvustus: NBA 2K20

Arvustus: NBA 2K20
Tootja:
Visual Concepts, 2K Games, 2K Sports
Lavastaja: 

Platvormid:
PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, iOS, Microsoft Windows
Ilmumisaeg:
06. September 2019
Toetaja: Gamestar.ee

Suure korvpallisõbrana on nagu sisemine kohustus igal aastal ikka ja jälle uut NBA 2K seeriat mängida. Mida lähemale uue korvpallimängu väljatulekule, seda rohkem infot lekib ning asi kisub põnevaks – uus mootor, detailsemad mänguplaanid, parem AI ja nii edasi. Kuidas on tunne mängides 2K kõige uuemat mängu NBA 2K20?

Selleaastase mängu puhul keskenduti väga palju erinevatele tuntud näitlejatele ja korvpalliga seotud inimestele, kellega koostöös arendati MyCareer’i. Teiste hulgas löövad kaasa sellised nimed nagu Idris Elba, Scottie Pippen, LeBron James ja Mark Cuban.

MyCareer on loopõhine mängulaad, kus Sinu loodud korvpalluril on võimalus ülikoolist edasi minna oskusi näitama NBA-sse. Ühel mängul aga saab tiimikaaslane viga, mis jätab ta pikaks ajaks ratastooli taastuma. Probleem tekib, kui vigastatud sõbralt ja tiimikaaslaselt võetakse vigastuse tõttu ära stipendium. Loo peategelane – Che, kellega sa mängid – sellega rahul pole ja protesteerib. Kuna Che suur unistus on loomulikult NBA-sse saada, siis palju eelneval õnnetusel siiski ei peatuta ja Che püüab saada ühte enda valitud tiimidest. See umbes kahetunnine lugu on üks paremaid, mis 2K kunagi teinud on. Sa oleks nagu päriselt selle loo osa. Kõik sinu otsused tulevad läbimõeldult püüdes anda endast parima tiimikaaslastele, aga hoolitsedes ka enese eest.

Arvustus: NBA 2K20
Arvustus: NBA 2K20

MyCareer on olnud alati üks NBA 2K seeria parimaid osi, sest mulle lihtsalt meeldib kellegi arengut näha ja kasvada tundmatust korvpallisõbrast suureks staariks. See aga pole kaugeltki mitte ainus osa mängust. MyGM, kus sinu ülesandeks on juhtida kogu korvpallitiimi tööd, on samuti läbinud uuenduskuuri. Uus punktisüsteem paneb su iga päev uute valikute ette – kas sa tahad arendada suhteid mängijatega või hoopis töökaaslastega, võib-olla soovid sa rohkem saada aimu mängijatest, keda tulevikus endale värvata ja palju muud. Oluline on see, et nüüd pead sa oma otsused eriti hästi läbi mõtlema.

NBA 2K20 on hea, aga saab tunduvalt paremini

MyLeague on endiselt see hästi läbimõeldud võimalus juhtida oma tiimi mitmeid aastaid, detailsemalt kui kunagi varem. Eesmärk on olla parim, mis see muu olema peaks, aga päriselt midagi uut sel aastal MyLeague’st kahjuks ei leia. Ma pole ka eriline MyLeague mängija nii, et võib-olla minu jaoks tundub see lihtsalt kesine ja teise jaoks mitte, aga NBA 2K20 MyLeague seda rohkem mängima ka ei kutsu.

MyTeam on jällegi teine tera. Samuti mitte mängulaad, millele väga keskendunud oleks, aga uus kraam tundub huvitav. Näiteks on nüüd MyTeam’is Evolution kaardid, millega saad olemasolevate mängijate statistikat tõsta ning arendada mängijaid jäädavalt paremaks kui nad algselt olid. Samuti on muudatuse läbinud 3v3 Triple Threat, kus sul on võimalus saada seda paremaid auhindu, mida paremini sa mängid. Üleüldse on 3v3 mängimine hea viis rahulikumaks ja kodusemaks korvpalli mängimiseks – kui tihti sa ikka sõpradega 5v5 teed?! Muidugi leiab selles mängulaadis hulgaliselt väikseid mänge, mis annavad MyTeam’is kasutamiseks punkte. Mainimata ei saa ka jätta Limited Time üritusi, mille eesmärk on sind ikka ja jälle tagasi tuua, sest võimalused teenida suuri summasid punkte ei jää sinna igavesti. Tähendab, jääb ikka, aga mängud muutuvad – sa ei taha ju neist ilma jääda?

Neighborhood ehk naabruskond on uus (aga hea) vana. See on ausalt üks vägevamaid aspekte NBA 2K puhul, kus mängijatel on võimalus kokku koguneda ja mängida korvpalli, arutada maailmaasju ja liikuda näiteks rulaga mööda tänavaid käies poest poodi, minnes palga järgi või trenni. Ka discgolfi saab mängida, kui tänavanurgalt selle üles leiad. Neighborhood on üldiselt täpselt sama nagu eelmine aasta, aga võrreldes eelmise aastaga on mängu tagasi lisatud kunagine Park Rep. Mängides naabruskonna parkides korvpalli tõuseb sinu Rep seda enam, mida paremini sa mängid. See on nagu süsteem, millega endale korvpallurite ringis nimi teha – sa näed, kes on hea ja kes mitte. Loomulikult on Rep-i kasvatades saadaval ka erinevad auhinnad ning mida kõrgem su Rep on, seda paremaks need lähevad. Noh, nii nagu ikka!

Sama vana, lihtsalt uues ja veidi säravamas kuues

Kui NBA 2k20 alles välja tuli, oli sel probleeme rohkem kui vaja olnuks. Erinevad osad mängus laadisid kaua – mõnel lausa 15-20 minutit, mis kõlab ebareaalselt. Mängijad ei saanud enda MyCareer tegelast korralikult arendada, sest badged (märgid, mis arendavad mängija oskusi) ei arenenud ja igast muud jama, kel kui palju ebaõnne oli. Sel aastal on aga väga hästi välja tulnud see tõelise korvpalli tunnetuse toomine mängijateni ekraanide taga. Mäng näeb realistlik välja, publik on elevil ning enam ei näe 90% pealtvaatajaist kõik üht ja seda sama valget särki kandmas, mängijate liikumine on sujuvam ja realistlikum kui kunagi varem.

Suure muudatusena tõi 2K selleaastase NBA 2k puhul mängu kiiruse alla. Enam ei jookse keegi ühest väljaku otsast teise nagu sprinter sadat meetrit, aga seda 70 korda järjest. Mäng jookseb mõnusamalt, keegi ei lenda ringi ning mängijate vastupidavus saab üsna kähku otsa. Vastupidavuse pidurdamine tekitas NBA 2K20 mängijate hulgas vastakaid arvamusi – ühed kiitsid muudatuse heaks just realistliku mängu pärast, teised olid valjuhäälselt selle vastu, sest tegu on videomänguga, kus mängijad ei peaks tunduma kui tinapommid. Tundub, et kisa oli piisavalt, sest mängijate vastupidavust ja seega ka mängu kiirust kohendati. Õnneks ei tehtud seda ülemäära palju ning NBA 2K20 on endiselt realistlikum kui kunagi varem korvpall videomänguna olnud on.

Naised saavad ka palliplatsile

Viimaks väärib arvustuses mainimist ka WNBA ehk naiste korvpall, mis esimest korda mängu ajaloos nüüd ka NBA 2K’s olemas on. Ausalt, see on Visual Conceptsil suurepäraselt välja tulnud. Mängides meeste ning naiste korvpalli on erinevus tuntav. Need animatsioonid, mängijate väljanägemine ja isegi juuste füüsika teevad 2K esimesest proovist naiste korvpalliga suurepärase alguse. Natukene kahju, et WNBA piirdub vaid Play Now osas mängimisega, aga hea seegi. Võttes kõik eelnevalt öeldu kokku, on NBA 2K20 päris hea, aga võiks olla parem. Alati saab paremini, aga selleaastane väljalase lonkab ühte jalga arvestades, kui palju jama oli mänguga enne “esimese päeva uuendust”. Seegi uuendus tuli tegelikult hoopis neli päeva hiljem.

Mängu MyCareer lugu on kohati lühike, aga parim, mis tänase päevani kirjutatud ja loodud on. Selle mängulaadi enda mängija arendamine on tehtud lihtsamaks ja vastuvõetavamaks, mida on tore näha. Teised mängulaadid on samuti läbinud suuremaid ja väiksemaid uuendusi, mis mind nii väga ei kõiguta, aga tore näha siiski. Animatsioonide, palli füüsika ja realistliku korvpalliga on toimunud korralik hüpe ja areng on märgatav. Lõpuks saab mängida WNBA, mis on väga-väga lahe ning loodetavasti arendavad nad seda järgmiseks aastaks edasi.

Korvpallisõpradele soovitan ma kindlasti soetada NBA 2K20. Jah, see algus oli üle kivide ja kändude ning mäng on täis erinevaid variante, kuidas kukrut tühjendada, aga keegi ei pea seda tegema. NBA 2K20 on väga palju parem seal, kus seda kõige rohkem oodata – realistliku korvpalli mängimisel. See tunne lihtsalt, et sa mängiks nagu päris korvpalli (st mängijad ei ole reaktiivlennukid ning pall pole tinapomm) on nii hea, et pärast selle ülevaate avalikustamist lähen ma nüüd oma mängijat MyCareer’is edasi arendama.

Hinne: 4/10

+ Visuaalselt äärmiselt võimas.
+ Parem AI.
+ Detailsem mänguplaan.
+ Seeria seni tugevaim narratiiv My Career osas.

– Kasiinomängu on ära eksinud korvpalli osa (rohkem seda ei hakka arutama).
– Laadimisajad ei ole aksepteeritava pikkusega.
– Tehnilised viperused, mis on lausa mängu lõhkuva suurusega.

 

Meie partneri Mänguarvutid.ee veebiblogi.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar