Arvustus: “Prismata” – tulevik on ühe sammu kaugusel.

Tootja: Lunarch Studios
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 08. märts 2018
Hind: 22,99€

Prismata” on kaardimäng, mida saab mängida üksikmängijale mõeldud narratiivina või mitmikmänguna. Mehhaaniliselt on palju sarnasusi näiteks Plants vs. Zombies, Clash Royale seeriatega, kuid tulemuseks on siiski midagi täiesti eraldiseisvat. Siin mängus peab mängija kasutama oma kaarte, et võita lahing, olles selles mõttes täiesti standardne kaardimäng. Tõin välja, et sarnasust on Plants vs. Zombies väikse mänguga kuna mõlemas peab olema nii-öelda kulla tootja, kes annab materjale relvade ja muude kaartide jaoks. Mängides tuleb otsida uusi kaarte, et vastane põrmustada. Saab julgelt öelda, et samuti on tunda “Hearthstone’i” mõju, kuigi “Primata” on unikaalne. “Hearthstone” annab pidevalt uusi kaarte, et neid siis kasutada, siis “Prismatas” on need koguaeg olemas, kuid peab saama materjale, et neid kasutada. Erinevaid materjale saab erinevatelt masinatelt/robotitelt.  Mängijal on energia tootmiseks Engineerid ja kulla tootmiseks Droonid, kuid sul on vaja energiat, et viimaseid kasutada, seega kogu tegevus on üks suur resursside majandamise tsükkel.

Mängus on erinevaid mängurežiime, millest esimeseks on Campaign ehk üksikmängija kampaania. See tekstipõhine lugu toimub läbi neljakümne missiooni. Teiseks on Casual Match, kus saab mängida sõprade, bottide või teiste inimeste vastu. Muidugi on veel olemas Combat Training, kus saab proovida uusi kaarte ning erinevaid viise, kuidas neid kombineerida. Olemas on ka Ranked Play ehk kus tuleb mängida punktide peale. Võidu eest saad punkte ja kaotuse eest miinus punkte, mis annab teada, mis taseme gruppi keegi kuulub, andes siis võimaluse kõrgemale ronida. Lõpuks on olemas veel Expert Challenge ja Events. Viimased kaks on täpselt nagu nimed ütlevad – eriti rasked väljakutsed ja üritused mingisugusel kindlal eesmärgil ja eriauhindadega.

Mängu käigu algul loositakse, kumb mängija saab esimesena alustada. Tegevus ja taktika põhineb matemaatikale ja ratsionaalsele mõtlemisele, mille keskpunktis on kaartide võimaluste  maksimaalne ärakasutamine. Iga roundi alguses saab valida ründe-, kaitse ja tootmiskaartide vahel, mille iga efekt ja omadus on kaartidel kirjas. Uue roundi alguses kõik materjalid resetivad ehk pead kasutama võimalikult palju materjale ühe korraga. Lõpuks võidab mängija, kes hävitab esimesena kõik vastase laual olevad kaardid.

“Prismata” tegevus on sadu aastaid hiljem inimkonna tulevikus, kus inimesed on loonud jõuka uue tsivilisatsiooni kaugel planeedil nimega Beacon. Planeedil hakati katsetama roboteid ja need väljusid kontrolli alt, peale mida tekkis inimeste ja robotide vahel agressiivne konflikt. Uutel küberneetilistel aegadel on inimestest sõdurid aegunud idee, selle asemel toimub sõda massiivsete robotite armeedega. Nende surmavate robotite ülemad on ühiskonna kaitsjad, kes ootavad järeleandmatult seda päeva mil masinad jälle ründama asuvad, kuid kui nende enda robotid hakkavad salapäraselt ise tegutsema, satub inimeste ellujäämine ohtu ning ainult mängija on võimeline seda muutma.

Mängu areng algas 2010. aasta lõpus mitmete töötakate üliõpilaste ideega MIT-is. Algselt loodi füüsiline prototüüp, mille pealkiri oli “MCDS” ja millega tegelesid paljud inimsed, mis hiljem nimetati ümber “Prismataks”. Mängust hiljem arenes eraldi rakendus, mis 14. novembril 2014 käivitas Lunarch Studios Kickstarteri konkursi 140 000 Kanada dollari eest. Mängu arendusversioon on praegu nende veebisaidil müüa, kuid varsti tõenäoliselt on see mäng tasuta mängimiseks. Mängust ei ole puudu muidugi ka ostetavad asjad nagu skinnid, emotid, avatavad pakid jms tänaseks päevaks standard. “Prismata on üks huvitavamaid ja parimaid digitaalseid kaardimänge, mida olen mänginud, seega kindel soovitus.

[letsreviewunique title=”Prismata – tulevik on ühe sammu kaugusel.” score_subtitle=”Videogamers.eu” affiliate_title=”Vajalikud lingid:” pros_title=”Plussid” pros=”Huvitav mängida ja huvitav ka pealtvaatajale.,Lisandub pidevalt palju uusi asju.,Palju erinevaid mängurežiime.,Kergest mõistetav ja intuitiivne.,Päris korralik ja pikk üksikmängija kampaania.” cons_title=”Miinused” cons=”Tundub kopeerivat palju teisi tuntumaid nimesid.,Mitmikmängus ei ole piisavalt inimesi.” affiliate=”Steam,https://store.steampowered.com/app/490220/Prismata/,Koduleht, https://prismata.net/” accent=”#09ff00″ final_score=”80″ format=”2″ skin=”1″ animation=”1″ design=”1″][/letsreviewunique]

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar