Arvustus: “World of Final Fantasy” – need väikesed nunnud koletised…

d11ef207388004213637720d5969a8ad_1920_kr

Tootja: Square Enix Division 3
Lavastaja: Hiroki Chiba
Platvormid: Playstation 4, PS Vita
Ilmumisaeg: 27. oktoober 2016
Maaletooja ja toetaja: Gamestar.ee

Squre Enix on aastate jooksul avaldanud lugematu arv Final Fantasy seeria spin-off mänge, kuhu nimekirja saab lisada ka värskelt ilmunud “World of Final Fantasy“. Mäng on äärmiselt nunnu, lapsesõbralik, nostalgiline kingitus kõikidele fännidele, mis pakub palju uut, toob tagasi palju vana ning eelkõige tuletab meile kõigile meelde, miks just Final Fantasy on maailma kõige edukam rollimängu frantsiis.

50+ tunnine kampaania sisaldab endas seeriale ebaloomulikult kerget narratiivi, mille peategelased on kaksikud Reynn ja Lann. Ülesehitus on pingevaba, mis on täis loomulikku dialoogi ja armast naiivset huumorit, tekitades vahepeal tunde, et oleme sattunud hoopis “Kingdom Hearts” (järjekordne edukas Final Fantasy spin-off alaseeria) universumisse. Eelkõige uuele mängijate põlvkonnale suunatud mäng on kohati nagu promotoode tervele Final Fantasy ajaloole, kuhu on lisatud tänapäevast kergemeelselt pokemoni “gotta-catch-them-all” mentaliteeti ning sõltuvusttekitavat digimonide arendussüsteemi kultuuri.

screenshot_02

World of Final Fantasy” esitleb meile veidrat maailma, mille võlu on kohati väga sarnane imelise “Ni No Kuni” mänguga, kus värviline ja anime-lik stiil tekitab sooja tunde nagu lapsepõlves vaadatud vanameister Miyazaki kunstiteosed.
Selge on see, et nunnumat Final Fantasy mängu pole varem olnud. Hõljuvatest saartest koosnev maailm on täis chibli (jaapani kultuuris populaarne karakteriseerimise viis) stiilis elanikke (NPC) ning vastased on pisikeseks nunnuks versiooniks pakitud klassikalised Final Fantasy seeriast tuntud koletised. Olustiku võimendamiseks on mängus peategelased Lann ja Reynn, kelle energiline olek ja võime miraaže (kuidas mängus koletisi nimetatakse) püüda, annab seiklusele väga kindla atmosfääri ja sujuva tempo.
Sarmikas õhustik kandub üle klassikalisse turn-based võitussüsteemi, kus Lann ja Reynn saavad kasutada kinni püütud miraažide abi. Võib võidelda kas ühes võbelevas virnas (jah, nad reaalselt seisavad ükseteise peal) või kõik kuuekesi üksteise kõrval.

Miraažid on mängus jagatud neljaks suuruseks – S (small – väike), M (medium – keskmine), L (large – suur) ja XL (extra large – eriti suur), kus viimane on sedavõrd suur, et käitub siin mängus kui seltskonda väljavahetav summon (Final Fantasy eriline abikutsung liitlastele). Kaksikud omavad võimet muuta enda suurust normaalsest L suurusest chibili M suurusele, andes mängijale rohkem võimalusi erinevateks lahingustrateegiateks. Kokku on mängus 180 miraaži, millest saab kinni püüda ca 155. Igal miraažil on olemas “mirage board“, mille abil saab muutuda tugevamaks ning lõpuks ka kasvada teise suurusega miraažiks.

c7b277a298bf165e0af40ad0709f1d3e_1920_kr

Nostalgilise lisana on mängus võimalus kutsuda appi neid tšempioneid, keda mängu jooksul on kohatud ja abistatud. See on tegevus, mis teeb vastasele ühekordset suurt kahju ning annab Lanni ja Reynni virnadele boonuseid. Mängus on kokku viisteist erinevat tšempionit (üks on FF7 antagonist Sepiroth, eeltellimise boonus), kes on kõik eelnevate tuntud Final Fantasy mängude kangelased nagu Cloud (FFVII), Squall (FFVIII), Tidus (FFX), Lightning (FFXIII, XIII-2, XIII-3), Yuna (FFX ja X-2) ja veel paljud teised.

Final Fantasy mängule harjumatult tuleb pidevalt muuta ja uuendada oma seltskonda garanteerimaks erinevaid võimalusi ning proovimaks erinevaid miraaže, mis on aeganõudev ja võib muutuda väga väsitavaks. Lõbusa lisana põhiloole ja pidevale võitlemisele on tervelt 76 kõrvalmissiooni, 4 minimängu ning eraldi areen nimega Colosseum, kus saab testida enda oskuseid üle saja tugeva vastasega. Colosseum on klassikaline FF mängude lisa, kus osavad mängijad saavad võita võimsaid ja vägevaid auhindu. Final Fantasy mängudega harjunud mänguril ei tohiks igav hakata kohe kuidagi.

549174-world-final-fantasy-nos-ensena-nuevas-imagenes

Miraažidega kaetud alad (ing.k – dungeon) ei paku avastamiseks suurt midagi ning üldiselt on tegemist lineaarsete kitsaste koridoridega ning ühel juhul sõna otseses mõttes ülipika sirgega mööda silda ja kette. Lõbusamaks aitab seda muuta mõnus remiksitud soundtrack, puzzled, tuttavad kohad (pikaajalistele fännidele) ja võimalus miraažidega koostööd teha, et varandusekaste kätte saada.
Kokkuvõtteks saan öelda, et “World of Final Fantasy” on vajalik värskendus iganema hakanud seeriale, mis kippus jääma kinni ideedesse, mis on kadunud koos kineskoop televiisoritega. Loodame, et on lisandunud järjekordne edukas spin-off seeria, mis pakub mitu suurepärast seiklust ka tulevatel aastatel.

Hinne: 7,5/10

Plussid:
+ miraažide püüdmine võtab osavust
+ miraažide muutmine on vaba ja igal pool tehtav
+ ei karista põrumist
+ “post game” sisu on suurepärane
+ võimalik muuta soundtracki

Miinused:
– puudub võimalus vaadata “status ailment” muutusi
– lugu on liiga lihtne nii pika mängu kohta
– FF võõrastele võib tunduda veider ja arusaamatu
– lahingud on liiga kerged

Vaadake meie seikluseid mängus “World of Final Fantasy” siit: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4E_pUvla4gFIRLSEQ4cqf-dbwq3nytf7

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar