“Crash Team Racing Nitro-Fueled” – uusversioonide kuldajastu järgmine hitt.

Tootja: Beenox, Activision,
Lavastaja: –

Platvormid: 
Nintendo Switch, Playstation 4, Xbox One
Ilmumisaeg: 
21.  juuli 2019
Hind: 39,99€

Eelmise kuu lõpus, värkselt peale E3, ilmus „Crash Team Racing Nitro-Fueled”, mille kohta kohe kindlasti ei saa öelda „uus” videomäng, vaid pigem „uuendatud ja parem”, sest tegemist on järjekordse uusversiooniga vanast klassikast. Nostlgiakõdist nõretav kardiralli juba naudib suurt müügiedu nagu sellele eelnenud „Crash Bandicoot N’Sane Trilogy” ja „Spyro Reignited Trilogy”, andes ainult juurde praegusele uusversioonide kuldajastule, mille vastu isiklikult mul pole ühtegi kaebust. Antud versioon taga on Beenox nimeline stuudio, kes on varasemalt teinud Call of Duty ja Skylanderi portimist PC peale, kuid nüüd selgelt said vabaduse näidata enda rohkem loovamaid oskuseid.

Ülimalt positiivse esmamuljega lõbus rallitamine ei ole kaotanud enda väärtusest ka pool kuud hiljem. Värvikirev mängupilt, lõbus-frustreeriv kergelt mõistetav mehhanism ja palju-palju erinevaid võidusõiduradu, karaktereid ja lahtilukustatavaid esemeid. Originaalsete mängude võlu pole kusagile kadunud, vaid siia on juurde lisatud, vigu lapitud ning pean tunnistama, et siin tegemist ühe 2019 seni lõbusama mängukogemusega. Karakterite hulgas on tagasi kõik seeriast tuntud head ja pahad, rohkem ja vähem tuntud näod. Seal hulgas ka näiteks Pinstripe, väikene Polar karupoeg, Ripper Roo ning palju teisi. Karakteritel on uued ja elavad animatsioonid ning endiselt raskematel ja suurematel tegelastel on rallirajal eelised. Hääled ei uued, vaid tuntud vanad on digitaalselt paremaks muudetud, kuid natukene on tunda, et dialoogide ja erinevate ütluste puudujääk kõige muu suurema ja parema hulgas teen veidi liiga.

Kuna uus versioon sisaldab endas tervelt kolm mängu – „Crash Team Racing” (1999), „Crash Nito Cart” (2003) ja  „Crash Tag Team Racing” (2005), siis siin on palju avastamist ka vanadele fännidele. Mitu mängu on kombineeritud üheks, mitte ainult lisatud üksteise otsa, mis loob meeldiva koosluse ja pakub ka omajagu täiesti originaalset sisu, näiteks uued rajad, peidetud teeotsad ja veel ühteist, mille jätan enda avastada. Kusagil neljakümne erineva raja hulgas on tõepoolest midagi igale maitsele ja oskusele ning avastamisest puudu ei tule. Samuti on ju olemas veel peegelpildis ja tagurpidi sõitmine, seega vaheldust jagub pikaks ajaks. Lisaks uusi radu lisatakse juurde pidevalt. 

Ainukene koht, kus on tunda mängu tegelikku vanust on osade radade disain, mis tänapäevase analüütilise disaini juures enam ei toimiks, kuid kuna see on väikene osa kogu imelisest komplektist, siis seda ei ole kerge märgata. „Crash Team Racing Nitro-Fueled” pakub sisu ja mängurežiime suurema kamaluga, kus on valida areeni lagingud, ajasõidud, reliikviate jahtimine, diivanil kuni nelja mängijaga sõidud, mitmikmäng internetis, turniirid ning muidugi üksikmängijate suur lemmik Adventure Mode

Viimati nimetud pakub kerget narratiivi, kus tulnukas Nitros Oxide tuleb planeedile Maa, et siin sõita võidu. Olles universumi kiireim kardisõitja, siis võidusõidu tulemusest sõltub, kas planeet jääb alles või mitte. Narratiiv selgelt ei ole fookus ning siin kurta ei saa midagi. Uus Adventure Mode pakub siis kahte varianti mängimiseks – klassikaline nagu see oli originaalis (ainult Crash ja üks raskusaste) ning Nito Fueled versioon (muudetav raskusaste, kartidel on erinevad omadused jms). Kuna tegemist on klassikalise videomänguga, siis tuleb olla valmis tänapäevasest raskema kogemusega, seega varuge kannatust, et harjutada, sest isegi Normal ei tähenda, mida võiks arvata.

Customization Mode lubab muuta karaktereid ja karte. Suurem osa erinevaid auhindu ja lahtilukustavaid esemeid ongi just selle jaoks, et saaks erinevaid kleepe, kiivreid, rattaid jms, mille abiga siis muuta enda lemmik kart ja karakter eriliseks, endale maitsepäraseks. Lisaks saadavatele võimalustele on olemas ka pood, kust neid asju siis osta. Selle jaoks on tarvis kulda ning seda saab tegelikult päris kergelt. Iga sõit, mis iganes kujul, annab alati kulda. Eriti magusalt saab neid võrgus mängides ning seni veel puudub võimalus neid päris raha eest soetada, seega well done, Activision.

Online mängurežiim on täiesti uus ning seni töötab laitmatult. Siiski pean tunnistama, et esimesed päevad ka peale ilmumist olid päris hullud, kuid esimene parandus juba muutis asja oluliselt paremaks ning viimane parandus sellel teemal tegi asja veatuks. Pidasin ennast siin mängus päris osavaks – ning siis proovisin erinevaid võimalusi online ja tõde tuli päevavalgele – oskangi päris hästi. Pakutakse mitmeid turniire ning tulemas on ka päris liigad ning e-sporet üritused, seega hoidke silmad lahti ja proovige enda õnne. Auhinnad on seda väärt ja mäng on ju hea ka.

Visuaalselt võimas, uus muusika ja originaalsed hääled uuel kujul ning parandatud just sealt kust oli vaja. Olen selliste uusversioonide laitmatu fänn ning nagu ka eelmised taolised, tegin ka siin kõik, mis võimalik ja enam. Igal juhul soovitan selle endale osta, kui on tarvis midagi lõbusat, kiiret ja ilusat, mida üksinda või koos sõpradega nautida.

Hinne: 9,5/10

+ Kolm mängu sulnaduvad üheks uueks ja võimsaks kogemuseks.
+ Kõik hea jäi alles, halb sai parandatud.
+ Audiovisaalne õnnestumine.
+ Palju-palju sisu ja mängurežiime.
+ Turniirid ja tootjapoolne tugi on tugev.
+ Diivanil saab mängida kuni neljakesi koos.

– Osad rajad on aegunud ja hääled ei ole uued, vaid vanad ja sellest tulenevalt piiratud.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar