“Salary Man Escape” – puslemäng, mis kasutab kõik PSVR võimalused ära.

Tootja: Sony Interactive Entertainment, Red Accent Studios, Oasis Games Ltd.
Lavastaja: –
Platvormid: PSVR
Ilmumisaeg: 26. juuni 2018
Toetaja: Playstation Eesti

Salary Man Escape” teeb täpselt seda mida nimi lubab ning vahel toimib suurepäraselt, teinekord jällegi mitte. Kuna tegemist on puslemänguga, siis mingisugust narratiivi ei ole. Tuleb ainult liiguta esemeid, et väikene “salary man” saaks ukseni. Selliselt läbi erinevate levelite kuni ilusa (kurva) lõpuni. Nimi ja tegevustik on muidugi must huumor palgatöötajate suunas, kes teevad üheksast-viieni tööd, kus päeva lõpus koju saamine on suurim soov. Mängus midagi keerulist ei ole – ekraanil on hallid ja punased blokid, mida tuleb liigutada, et tekiks vaba rada loo kangelase jaoks. Kuigi mäng toimib tavalise Dualshock 4 puldiga suurepäraselt, siis Move pult on siin ainult plussiks. Plokkide liigutamine käib enda käe järgi ning ruumi keeramine, et paremat ülevaadet saada, on samuti tavaline loomulik keeramise liigutus.

Visuaalselt on tegemist simplistlikku teosega, kus domineerib hall toon. Levelite valik toimub suurel tänaval, mis liigub lõputusse udusse, siis mäng ise on erinevates veidrates, kohati sümboolsetes, kontoritest tuntud kohtadest. Disaini sõnum on selgelt suunatud kontoritöö hävitavale rutiinile. Ekraanil jooksevad tekstid, mis tuletavad mängijale meelde, et kui kasutu ja väärtusetu üks töötaja on suurele ettevõttele. Lihtsalt üks väikene hammasratas suuremas masinas. Kahjuks mänguga lõpuni ei jõudnud, kuid kiire internetiotsing ütleb, et kokku on 80 levelit, mis on ikka päris suur kogus, seega on mida mängida. 

Üks asi, mida soovin kiita kahe käega on muusika. Ei oska seda täpselt kirjeldada, kuid segu 80-ndate poppmuusikast ja Jaapani arkaadimuusikast. Ei tea kui hea või halb see võrdlus on, kuid see on päris elav ja paneb pea kergelt rappuma. Mingisugusel maagilisel põhjusel ei ole mängu soundtrack Youtube’is saadaval, seega keegi palun tehke see ära. Mänguliselt pole ka suuri murekohti välja tuua. Täpselt nagu taoliselt puslemängult ootaks. Siiski nii palju pean ütlema, et mängus olev füüsika vedas mõnikord alt. Osad lahendused on tehtud selliselt, et plokid peavad kukkuma, kuid vahel vigane füüsika jättis asjad kinni, mis muidugi tähendas leveli uuesti tegemist. Minu jaoks muutus asi väsitavaks kusagil level 25 kandis, sest lahendamine läks pidevalt pikemaks ning viimast tegin juba peaaegu 20 minutit. Ehk siis mul oli veel 55 levelit minna, mis paneb ainult ohkama ja mõtlema, et kui kaua see võiks kõik aega võtta. Väikese virina kõrvale tuletan meelde, et mäng on siiski meeldivalt hea ning enda hinda väärt.

 

Hinne: 7,5/10

+ Imeline soundtrack.
+ Tõeliselt väljakutsuv.
+ Pikk mäng – 80 levelit.
+ Unikaalne visuaalne stiil.
+ Kasutab VR võimalusi ära.

– Muutub lõpuks korduvaks.
– Hall ja punane toon hakkab rusuma.
– Füüsika siin mängus ei ole alati sõber.

Ülevaade ka videona:

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar