“The Red Solstice 2: Survivors” – parem kui arvad, veel parem kui proovid. | Gamescom 2019

Teine päev Gamescomil on hullumeelne, sest esimest korda on uksed avatud kõikidele, kes pileti on ostnud. Ei ole enam ainult press ja valitud külastajad, vaid kõik mänguhuvilised üle maailma. Väidetavalt oli kusagil nelisada tuhat inimest, mis tähendas muidugi, et järjekorrad läbi väravate ja treppide olid pikad. Liikumine ühelt kohtumiselt teisele oli vaevaline ning suur kuumus õues ja siseruumides ei teinud olemist kuidagi mugavamaks. Õnneks meil olid kõik kohtumised eelnevalt paigas ja päev algas Ironward mängustuudio verivärske videomänguga “The Red Solstice 2: Survivors”. Meid võttis vastu stuudio looja ja juht Hrvoje Horvatek, kes tutvustas mängu, oli proovimise kõrval ja vastas küsimustele ning andis ka väikese intervjuu enda loodud mängu kohta.

Tegemist on loomulikult järjega, kuid sellel korral on asjad veidikene teisiti. Nüüd saab mängida üksinda või kuni seitsme sõbraga läbi interneti, kuid kahjuks mitte sama ekraani taga. Tegemiset on taktikalise tulistamisega, mis on laenanud elemente mitmetest žanritest nagu rollimäng ja klassikaline rogue-like. Reaalajas taktikaline tulistamine pole midagi uut, kuid igal mängul on endale omane unikaalne viis seda esitada. Siin on mutandid, koletised ja iga kord muutuvad levelid, kaheksa erinevat klassi ning palju uuendamise viise. Areng toimub läbi uurimuste tegemise ning selle jaoks tuleb mutante kinni püüda. Kõige huvitavam aspekt on pidevalt muutuv keskkond. Tegemist on selles žanris mitte nii erilist protseduurilise generatsiooniga, kuid siin vähemalt on põhjendus – elav ja hingav biomass. Kõik ei ole siiski 100% alati uus, vaid osaliselt. 

Esimene mäng oli ootamatu hitt, seega siin proovitakse jääda samasse kanti, kuid samal ajal olla uudne. Narratiivi kohta teame seda, et on aasta 117 (peale Maa hävinemist), kus korporatsioonid võitlevad teine teisega, et kontollida inimkonna viimaseid jäänuseid. Mängija võtab endale ühe sellise brigaadi rolli ning proovib anda enda osa selles sõjas, lootusega leida ravim veidrale haigusele, mis ähvardab inimkonna ära lõpetada. Kahjuks mängu ennast linti võtta ei lubatud, kuid ilmuma peaks järgmise aasta jooksul.

 

 

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar