Intervjuu: “Skyfront VR” looja Marko Mänd räägib mängu loomise ja turustamise protsessidest.

Skyfront VR” on tugeva liikumisega virtuaalreaalsuses tulistamine, mis on loodud Eestis ning peagi saadaval Steamis HTC Vive ja Oculuse peale. Videogamers.eu võttis ühendust Levity Play ühe asutajaga Marko Mänd, et natukene mängu loomisest ja turustamisest rääkida.

Marko Mänd on 38-aastane ettevõtja, kes juhib Levity Play nimelist stuudiot, mille alt ilmub 10. novembril Skyfront VR nimeline videomäng. Kahe lapse isa on paberitega rezhissöör, kes varem töötanud programmeerijana, IT projektijuhina ning viimased 10 aastat olnud tegus ettevõtja IT-valdkonnas. Arvutimängude tootmise kogemused on alates aastast 2011.

Vabal ajal tegeleb droonidega, fotograafiaga, rajapäevadel osalemisega ja reisimisega. Arvutimängudega esimene kokkupuude oli 1993. aastal koolis oleva i386 peal. Esimene mäng, mille flopidiskil ostsis oli poolakate “Electro Man“. “Duke Nukem” oli esimene FPS, mis südame võitis tollele omase hea humoorika kiiksuga ja mitte liiga tõsiselt ennast võtva suhtumisega. Lisaks FPS-dele meeldivad simulaatorid.

Marko Mänd ja Kaaren Kaer (Erakogu)

 

1. Mis on LevityPlay? Kuidas see sündis ja kust sai alguse idee sellega alustada?

Levity Play on Hypester OÜ alt alguse saanud stuudio. Hypester OÜ on mängudega tegelenud alates 2011. aastast. Peamine edu on tulnud meile casual puzzle mängudest, mida oleme turustanud Facebooki platvormile. VR-i hakkasin uurima tõsisemalt siis, kui Oculusel tuli välja Development Kit 2. Siis veel küll asi arenduseni ei jõudnud, kuid 2016. aasta oktoobris sündis mu heal sõbral ja äripartneril Kaaren Kaeral mõte liikumismehaanikast, mis oleks täiesti mugav ja intuitiivne VR-mängjatele.

2. Räägi täpsemalt, et mis on “Skyfront VR” ja kuidas see idee ellu tuli. Miks just VR ja tulistamine?.

Skyfront VR” on esimene tõeliselt nausea-free FPS virtuaalreaalsuses. Paljud VR-mängijad kaebavad VR-prille kasutades peapöörituse üle. Põhjuseks siis sensoorne vastuolu silmade ja keskkõrva vahel. Meie poolt arendatud liikumismehaanika pakub täiesti peapöörituse vaba kogemuse. Võin kindlalt öelda, et hetkeseisuga turul teist nii hea liikumismehaanikaga tulistamismängu pole. VR-is pole hetkel sellist shooterit, kus oleks mängus võimalik mugavalt ja kiirelt ringi liikuda. Praegu mängijad peavad kas ringi teleportima või seisma paigal ja ootama, et vastased tuleks nende juurde. Meie eesmärk on teha see aga veel mugavamaks ja haaravamaks, kui praegu on võimalik kogeda tava-PC või konsoolide mängudes.

3. Mis on seni olnud suurimad takistused mängu loomisel?

Meie senine mänguarendamise taust on olnud Facebooki platvormile. Täiesti uus meedium, millele loome, kus pole veel väljakujunenud kindlaid harjumusi, on olnud suur väljakutse. Samas oleme saanud palju eksperimenteerida. Oleme aastaga saanud VR valdkonnas palju uusi kogemusi. Teine uus õppimiskoht on olnud Steam ja sellele turundamine.

Tiim tööd tegemas (Erakogu)

4. Kuidas on esimene tagasiside mängu kohta? Kuidas mängijad reageerivad?

Tagasiside on olnud väga hea. Ise me nii optimistlikud polnud alguses, et kuidas mängijad vastu võtavad. Käisime paar nädalat tagasi USAs Virtual Reality Developers Conference’l ja esitlesime enda beta-versiooni maailma VR tippudele. 90%, kes meie mängu proovisid, kiitsid kogemust ja soovisid beta võtmeid.

5. Millised on tulevikuplaanid LevityPlay ja SkyFront VR jaoks?

Levity Play otsib hetkel inimesi veel kahe VR multiplayer mängu jaoks, mis kasutavad sama liikumismehaanikat. Samuti on meil ka 2 AR (augmented reality) mängu uuel aastal plaanis.

6. On kusagil juba keerlemas ka uusi ideesid ja potentsiaalseid projekte?

Kaks mängu sarnase liikumismehaanikaga on plaanis arendada veel järgmise aasta sees. Samuti 2 AR projekti iOS platvormile.

Mänguesitlus (Erakogu)

7. Kuidas seni mängu rahvusvaheliselt on vastu võetud? Kuidas välismeedia on Teie tegemisi kajastanud?

Lansseerime Early Access mänguna Steamis 10. novembril. Praeguseks on paar tuhat beta-testijat saanud Skyfronti juba proovida, lisaks sajad inimesed kokku kolmel expol, kus oleme käinud. 90% expol proovijatest liitus ka meie beta-mängu listiga. See on iseenesest tubli saavutus. Põhiline kajastus on praeguseks tulnud beta-revieweritelt Youtubes ja VR mänguportaalidelt.

8. Räägi inimestest mängu loomise taga ning kuidas selline töökas tiim sünnib?

Põhiasutajad on Kaaren Kaer, Heiki Luts ja mina. Mäng on valminud nelja programmeerija ja veel kuue kunstniku koostöös. Alates augustist on tiimiga liitunud veel marketingi, analüütika ja community management inimesed.

9. Kuidas Eestis ettevõtjate maastikul suhtutakse videomängu tootjasse ning kuidas üldse siinmail on võimalik endale vajalikud oskused saada?

Videomängu tootjatesse suhtutakse huviga ja hästi. Eestist on võimalik leida häid programmeerijaid, kunstnike ja VFX asjatundjaid. Väga keeruline aga on leida game lead’e ehk inimesi, kelle peas oleks visioon tehtavast mängust ja nad suudaksid selle nägemuse ka ellu viia. Väljastpoolt pole meil ühtegi game lead’i palgata. Meie game leadid on kõik reeglina paar aastat kogemusi saanud mingeid muid rolle täites Hypesteri mängude juures. See on senini osutunud parimaks kooliks neile.

Tiim tööd tegemas (Erakogu)

10. Milline sõnum oleks edasi anda kõikidele huvilistele, kellel on “Skyfront VR” vastu tekkinud suurem huvi.

Lansseerime Early Accessina mängu Steami platvormil esialgu Vive’i ja Oculuse omanikele 10. novembril. Kel huvi saab seda alates sellest kuupäevast osta või proovida virtuaalruumides üle Eesti. Samuti, kui mõni inimene, kelle süda tuksub mängude loomisele, tahab meiega kontakti võtta, siis LevityPlay.com

 

Skyfront VR vajalikud lingid:

Steam
Facebook
Kodulehekülg

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar