Aasta 2015 on olnud Sony jaoks suurepärane ning Playstation 4 domineerib rohkem kui ei kunagi varem. Alles hiljuti tuli teade, et PS4 on müünud üle 30 miljoni (juba 33,1), mis tähendab, et uue generatsiooni mängijaid on PS4 peal 1,5 korda rohkem kui Wii U ja Xbox One peale kokku. Sony andis masinale veelgi võimu juurde, garanteerides selle, et järgmised kaks aastat vähemalt suudab masin jooksutada 1080p graafikaga (Xbox One ei suuda juba praegu mängida üle 900p) igat ilmuvat mängu ning kolmandad osapooled üha enam lähevad üle Sony poole, andes kõik enda eksklusiivsed mängud just nende masinale. Antud situatsioon hakkab meenutada lugusid, kuidas Nintendo ja Sega ei suutnud videomängu hiiglasega enam võidu joosta. Microsoft siiski on põikpäine ning näitab, et neil on jõudu ja tahtmist see situatsioon ümber pöörata.
Xbox One on suurelt ise süüdi oma ebaedus ning lausa kinkisid võidu Sony’ile. Kes veel mäletab, siis esialgu ei olnud Xboxi peal võimalik mängida kasutatud mänge, oli 1,5 korda kallim kui Playstation 4, puldid on patareidega endiselt ning kohustuslik ost oli Kinect kaamera, mis ei töötanud ning ei tee seda kuni tänaseni. Xbox One omanik ei ole hea olla juba paar aastat, kuid vaikselt viimaste kuude jooksul on toimunud palju muudatusi, mis annavad märku, et Microsoft on õppinud oma vigadest ning proovivad jalad uuesti alla saada.
Xbox 360 mängude mängimise võimalus
Selle aasta E3 oli jällegi Sony pärusmaa, kui kuulutati välja “Final Fantasy VII Remake” ja “Shenmue 3“, mis garanteerivad neile miljonite konsoolide müügi, siis tundus, et sellega on teema ka tehtud – Microsoftil on aeg Xbox kinni panna. Probleem Sony jaoks on väikene fakt, et need mängud ei näe ilmavalgust enne aastat 2017, kuid Xbox 360 mängud on juba mängitavad Xbox One peal. Tõsi, ka seal on omajagu probleeme, millest oleme kirjutanud, kuid see on suur võit.
Kahjuks ei ole Xbox 360 mängude valik pooltki seda, mis on Playstation 3 oma, kuid see on Xboxi jaoks suur võit. Hetkel on mängitavad üle 100 erineva mängu, mille hulgas osad Xboxi hittmängud. Natukene varju heidab sellele asjaolu, et PS4 on juba suuteline emuleerima ja reaalajas trofeesid genereerima Playstation 1 ja 2 mängudel, seega ei oleks palju mõelda, et peagi on uudis ka Playstation 3 mängude kohta. Kuniks seda ei ole, on Xbox jooksus tagasi, arvestades et iga kuu antakse tasuta nüüd ainult neid Xbox 360 mänge, mis on mängitavad ka Xbox One peal.
Kasutajasõbralik lähenemine
Xbox saab tihedamini uuendusi ning on suutnud enda sotsiaalselt kogemust tugevalt parandada. Uus väljanägemine on parem ning masin läheb tööle kiiremini ning on lisaks veel ühendatav ka Windows 10 masinatega läbi Xboxi programmi, andes juurde palju huvitavaid võimalusi ning nüüd pakutakse ka PC ja Xbox multiplatvorm mängimise võimalust. Mis on Sony vastus sellele? Sony on juba teinud teate, et Remote Play tuleb PC ja Maci jaoks ning Playstation 4 on alates esimest päevast peale suutnud mängida koos PS3 mängijatega. Tundub, et Xbox õpib ja liigub õiges suunas.
Suurepärased eksklusiivsed mängud
2015 ei ole Sony jaoks olnud suur aasta eksklusiivsete mängude poolest. “Bloodborne” ja “Nathan Drake Collection” on hetkel esirinnas (“The Order 1886” ei hakka välja tooma) ning 2016 saab olema massiivne, siis Xbox One pani see aasta lauale “The Rise of Tomb Raider“, “Halo 5: Guardians” ja “Forza Motorsport 6“. On teada, et tulemas on veel “Gears of War 3“, “Crackdown 3“, “Scalebound” ja “Quantum Break“, mis aitavad masinat müüa ning hoida omanikke lojaalsetena. Tõsi, on kergem mitte vaadata Playstation 4 järgmise aasta eksklusiivseid mänge, kuid selle hetkel jätame lihtsalt sinna paika.
Mida Microsoft peaks edasi tegema?
Tuleb olla aus ja tõdeda, et Xbox One ei saa kunagi olema nii populaarne kui Playstation 4, kuid heade otsuste juures saab olla tõsiseltvõetav konkurent ning pigem korjata kogemusi ja fännide lojaalsust järgmise põlvkonna jaoks, mis pidi olema palju lähemal kui seda oskame oodata. Xbox One peaks hakkama tegelema rohkem indimängudega, mis on suur osa Sony edust. Neid rohkem integreerima ning isegi arendamisel aitama. Xbox 360 lagunemise üks põhjuseid oli jällegi Microsofti arusaamatu nõu indimängude arendajatele, et nende mängud saavad olla Xboxi peal ainult siis, kui need mujal ei ilmu. Tulemuseks oli hoopis see, et Xbox 360 jäi mängust välja – miks sellised otsused pidevalt korduvad?
Xbox peaks mängima on tugevusele – Minecraft! Tehku selle jaoks palju eksklusiivseid võimalusi ning on palju viise, kuidas Windows 10 ja Minecraft konsooliga kokku viia. Olles Windowsi looja, siis sellele peale peaks rohkem rõhku panema.
Ja viimaseks peaksid oma hinda langetama. Keegi ei taha osta kallima raha eest halvemat masinat ja see on fakt. 70 eurot hinnast alla, rohkem lisasid ning masinate müük tuleb tagasi.
Selline on väikene kokkuvõte sellest, et kus on Xbox One hetkel ning millised on väljavaated tuleviku jaoks.
Allikas: NG4
Jäta kommentaar: