Arvustus: Call of Duty: Black Ops 3 ja tükike erakordset mitmikmängu suurepärasest frantsiisist

Kuu keskel jagasime lugejatega muljeid viimati ilmunud Call of Duty uusimast osast, mil nimeks Black Ops 3. Räägitud sai sisust, tegelastest, uuendustest ja mingil määral ka mitmikmängust ning freerun ’ist.
Suure Call of Duty seeria ja FPS-mängude austajana leian, et mitmikmäng väärib rohkem tähelepanu. Nagu ka varasemas ülevaates mainitud: ,,- enam kui pooled “Call of Duty” austajatest osatavad mängu selle mitmikmängu tõttu -“.
Karm tõde, kuid miks ei peakski, nii noored kui ka vanad, tulistamismängude fännid ostma Call of Duty osi, et lisaks nauditavale kampaaniale saada osa ka muljetavaldava graafilise poole ja vahetuvate mängusiseste omadustega multiplayerist?

 
Kavatsen edaspidi kasutada artiklis võrdlusi 2014. aastal välja tulnud Call of Duty: Advanced Warfare osaga. Advanced Warfare (edaspidi ka – AW) oli teadaolevalt ka esimene CoD osa, mis tõi mängu ulmelise atmosfääri, alustades tehnikat täis kaitsetehnoloogiaga ning lõpetades laserkiirtega. Selle osaga läksid arendajad ilmselgelt liiale, kuid esimese katse puhul võime neile andestada.
Võib öelda, et Black Ops 3 on omamoodi vigade parandus Advanced Warfare’ile. Suuremad muutused:
Liikumine: AW pakkus mängijale võimalust teha igas mõttes ulmelisi hüppeid, millega oleks arendajad võinud palju rohkem vaeva näha. Seekord nad seda ka tegid, muutes hüppamise sujuvamaks, loogilisemaks ja mugavamaks. Kui midagi lahedat on veel puudu, siis pean välja tooma ka seinte peal jooksmise, mis on suureks abiks nii ründamisel kui ka kõrgeid vahemaid hüppega läbides.
Relvad: Liigne tehnoloogiliste võimalustega eputamine on kadunud, kuid sellest hoolimata leidub “tapamasinaid” igale maitsele.
Mapid: Loogilisem ülesehitus ja suurem arv maju hoiab igaühe pidevas liikumises – nii lihtne see ongi.

Proovisin ära kõik 12 map’i (välja arvatud Nuketown, mis kaasnes vaid eel-tellitud koopia omanikele). Leidus suuremaid, leidus väiksemaid. Peaaegu igaühe jaoks leidus erinev relv, mis just selles kindlas majaderägastikus kõige paremini kasutatav oli.
Võimas PlayStation®4 konsool veab välja suurepärase resolutsiooniga 60FPS pildi, mis toob esile kiiduväärse töö iga map’i detailsuses.
Tähtsat rolli osab kogu mängu juures PlayStationi DualShock 4 pult. Peab tunnistama, et just see mäng pani mind esimest korda pöörama tähelepanu puldisisest kõlarist tulevale helile, millele lisandus puldi vibreerimine (tulistamine, pommid jne). Kõik see loob koostöös PS4 tulistamismängude hea arendustööga ülimalt reaalse tunne ning aitab keskenduda mängus toimuvale.
Usun, et sellega olen põhjalikult kokku võtnud ka Black Ops 3 mitmikmängu. Sajaprotsendilise ülevaate saamiseks huvilisel mäng ise ära proovida! Call of Duty: Black Ops 3 (PC/PS3/PS4/Xbox360/XboxOne) on müügil Hobbygameri e-poes aadressil hobbygamer.ee! Xbox 360 ja Playstation 3 versioonid on ilma üksikmänguta.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar