ARVUSTUS | “Far Cry 6” annab seeriale uue hingamise

Arvustus: “Far Cry 6”
Arvustus: “Far Cry 6”

Arvustus: “Far Cry 6”
Tootja:
Ubisoft, Ubisoft Toronto,
Lavastaja: 
Alexandre Letendre, Omar Bouali, Navid Khavari
Platvormid: 
PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X , PC, Stadia, Amazon Luna,
Ilmumisaeg:
07. oktoober 2021
Toetaja:
Ubisoft

Far Cry mänguseeria on näinud igasuguseid probleeme ja teinud läbi tõuse ja languseid nagu iga teine suur meediafrantsiis. Paljud ütlevad, et “Far Cry 3” on parim, mina ütlen, et “Far Cry: Primal” on parim. Kuid üks on kindel – “Far Cry 5” ja selle DLC, mida müüdi kui eraldi mängu, seda ei ole. Kuigi “Far Cry 4” oli piisavalt hea, et põhilise kriitikaga toime tulla, siis viies episood oli päris jube ning põrus põhilistes asjades. “Far Cry 6” on nüüd hoopis teine teema – värskem ja võtab veidi vabalt, kuigi siin on selline minimaalne identiteedikriis – kas on lõbusalt kaootiline või tõsiselt eluline.

Lühidalt saan kohe öelda, et mulle äärmiselt meelepärane seiklusmäng on küll Just Cause hingeline koopia, on see piisavalt mahlakas, et siia investeerida sadu tunde. Ainult narratiiv võttis minult ca 45 tundi ja minimaalne kõrvalepõiklemine lisab sinna sujuvalt sama palju veel juurde. Ja endiselt on teha oi kui palju sellel üüratul saarel. Oeh, Ubisoft, palun ära neid kaarte enam suuremaks tee.

Arvustus: “Far Cry 6”
Arvustus: “Far Cry 6”

Lõbusalt kaootiline osa on endiselt põrutav märul, mis on täis verist matšeetet, tanke ja muid uskumatuid relvi, kuid tõsiselt eluline osa tuleb seoses narratiiviga. Narratiiv saadab segaseid signaale ning proovid sisse visata natukene liiga palju korraga. Muidugi on olemas ka Ubisoftile omale sotsiaalnepoliitika, mille jaoks on aega isegi keset verist kodusõda. Loo protgonist on Dani, kes asub võitlema Yara (fiktiivne vahemere riik) vabastamise nimel ebaeetilise diktaatori Anton Castillo (Giancarlo Esposito) alt. Yara suurim eksport on Vivero nimeline imeravim, mis peatab vähi kasvamise inimese kehas. Muidugi selle tootmine on orjatöö ja vere hinnaga, millest maailm midagi teada ei soovi, seega Liberdad ja La Morale nimelised rühmitused võtavad enda peale saareriik vabaks teha. Oluline roll narratiivi tasakaalu on Antoni 13-aastasel pojal Diegol, kes ei ole veel otsustanud, kas ta on tulevane diktaator või mitte.

Arvustus: “Far Cry 6”
Arvustus: “Far Cry 6”

Menüüd on üks suur lugemine

Mängu algus on veidi konarlik, kuid kui tegevus peale paari tundi liigub suurele saarele, siis asi kõik loksub paika. Aeg lendab kiiresti ja tegevust on palju. Kuigi peab tunnistama, et pidev liikumine ühest punktist teise muutub tüütuks. Seega esimesel võimalusel soovitan maha võtta õhutõrjekahurid, et saaks õhu kaudu tiivakostüümiga liikuda. Sellest viimasest saab ka mängus põhiline liikumisvahed. Võitlust alustame koos kaaslasega El Guepo, kes on krokodill, Supremo nimelise seljakotiga (Juan karakter teeb neid), mis lubab kasutada igasuguseid erinevaid ja veidraid relvi.

Korraga saab olla neli relva, kuid nende üldine kogus on siiski päris suur, seega suhteliselt tüütu on nende vahel liikuda ja lugeda iga omadust. See menüüdes passimine võtab kaua aega, sest mängus kogutud XP-punktid enam karakterile endale midagi juurde ei anna, vaid lubab osta paremat varustus. Iga jupp tuleb jälle mingi omadusega, mida peab lugema. Seega tundide viisi lappab neid menüüsid edasi-tagasi, et pidevalt lugeda iga asja omadust uuesti ja uuesti.

Arvustus: “Far Cry 6”

Põhimõttelist on mängust saanud kostüümidraama, sest iga moment peaks nõudma uut varustust. Või raiuda toorelt läbi, sest ei viitsi lõputult neid vahetada edasi tagasi. Siin ei ole kahjuks võimalik teha valmis mitu tüüpi komplekti riideid, mida siis kiiresti vahetada saaks. Vaid peab tegema iga element eraldi. Jube tüütu. Lisaks saab iga elemendi välimust muuta teise samasuguse vastu samas kategoorias. Supremo toimib sarnaselt nagu riided või relvad – uuendamine on läbi uuenduskohtade, kuhu saab osta funktsioone. Mida siis vastavalt enda soovidele rakendada. Kuigi ütlen, et siin samuti ei olnud nii palju jaksu ja jäin nende juurde, mis toimisid, mitte ei hakanud neid iga kord vahetama.

Tegevust igale maitsele

Tegevust jagub – ära muretse. Ubisofti lõputu kaart on täis ikoone, mis kõik vajavad SINU aega. On võimalik mängida doominod või teha kukevõitlust nagu eraldi väikene kaklusmäng. On kõrvalised missioonid nimega Yaran Stories. Saab lahendada lahedaid ülesandeid ja leida varandust Treasure Hunt tehes. Saab otsida USB pulkasid muusikaga, uusi kukki, hobuseid, autosid, lennukeid, veemasinaid, helikoptereid, krüpogramme või palju muud. Saab maha võtta vaenlaste baase, tee peal olevaid kontrollpunkte või jahtida ajaga võidu uut varustust. Igas saare nurgas on midagi ja AI on alati kohal, et mängijat segada. Muidugi üks parimaid lisasid on Amigo abiline, kes on treenitud loom. On selleks siis Guapo või K-9000, või väikene Chorizo, kukk või hoopis Jumalate panter.

Arvustus: “Far Cry 6”

Narratiivi eesmärk on olnud näidata selle diktaatori kurjust läbi laibakuhjade ja vägivalla ning see toimib. Ise tükeldame sadu inimesi, kes on enamasti naised mingil põhjusel, kuid näeme veel rohkem. Leiame laipu vee põhjast, näeme neid mürgitatuna ja piinatud, seega kindlasti tuleb valmis olla. Kahjuks narratiiv tundub veidi kiirustatud ja lohakas, kuid see ei olegi nii oluline. Mäng on lõbus ja aeg lendab. Peale loo lõpetamist kõik jätkub sama kiire tempoga ning sõbra abiga võib teha erimissioone või lugu algusest peale. Võib käia jahil, püüda kala ja ehitada laagripaiku suuremaks ja paremaks. Võib teha masinatega võidusõite ja saata bandiite enda eest missioonidele. Kõik on olemas igale Far Cry fännile ja natukene enam.

Ubisoft on hakanud leidma sellist toimivad kõnekeelt, mida naudin. Loodan, et see nii jätkub, kuid salamisi ka mõtlen, et nad võtavad rohkem riski, sest kõik mängud nagu vajuvad samas suunas. Kunagi ei saa neid enam eristada kui nii jätkub. “Far Cry 6” on suur  mängumaa täiskasvanutele, kus pole reegleid. Lenda, jookse, tulista – lihtsalt naudi ja avastada. Saar on suur, iga nädal tuleb midagi uut, seega igal juhul on tegemist hea investeeringuga.

Arvustus: “Far Cry 6”

Hinne: 8.5/10

+ Üübersuur kaart.
+ Graafiliselt võimas.
+ Tohutult tegevust.
+ Annab seeriale uue värskuse.
+ Amigo kaaslased on parim uus lisa.
+ Narratiiv.

– Liiga menüükeskne mäng. Peab palju istuma ja lugema kusagil sügaval menüüs.
– Riietusepõhine süsteem ei toimi nii hästi kui sooviks.
– Narratiivi topiti vägisi teemasid, mis sinna ei mahtunud.

Mängu saab osta SIIT.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar