Arvustus: “Shotgun Legend” – kui Link kasutaks pumppüssi mõõga asemel?

Tootja: Wastebasket Games, Jonathan Tindell
Lavastaja: Jonathan Tindell
Platvormid: PC
Ilmumisaeg: 01. juuni 2017
Toetaja: –

Shotgun Legend” on tribuut klassikalistele Zelda mängudele, kus Link seikles 8-bitises keskkonnas ning “Zelda” videomängud oli veel head. Huumorikas seiklusmängus astub ülesse Eguene, kes kogemata satub veidrasse maailma, mida kontrollivad tulnukad. Sinna saabub mees kaheraudse pumppüssiga ning proovib nüüd leida ülesse kodutee. Mängu tugev enesekriitiline huumor loob naeruväärse skeemi portaalide ja tulnukatega, kuid lõpptulemus on hoolikalt valmistatud NES-ajastu mäng, mis ei valmista pettumust. Noored videomängurid võivad arvata, et see on piksliline graafika täiesti tavalise tänapäevase mängumootori peal või midagi sellist, kuid “Shotgun Legend” on puhas retropauk igas aspektis.

Ehituselt lihtne mäng, kus avastamiseks on 10 erinevat koobast/katakombi, koguda on kokku 16 erinevat eset ning sõbraga koos mängides on elud kahe tegelase vahel jagamiseks, seega suremine on kiirem, kuid kaks relva on ikkagi kaks relva. Mängus saab liikuda ainult neljas suunas, tegevus on kummaline, tihti seletamatu ja karakteri hitbox on kogukam kui tundub, olles suure arvude surmade põhjuseks. Igal juhul kui keegi on NESi ajastu austaja, siis mäng on just teile, kuid ei tohiks siis ka unustada kuidas “Shotgun Legend” ja paljud NES mängud on väga rasked tänu tollasele standardile ja stiilile. “Shotgun Legend” tribuudi Zelda mängudele saab kokku võtta esimese Zelda mängu näitel, kus mängija leidis ennast mitme päeva suuruselt kaartilt kolme elu, ilma rahata ja konkreetse suunata kuhu minna, seega tuli hakata avastama.

Arvestades, et mängijal on juba alguses kaheraudne pumppüss, siis koobad mida avastada ei anna mingit võimalust relva uuendamiseks (need tulevad teistest kohtadest), vaid lubab appi kutsuda teise mängija, kes kopeerib põhimängija omadusi, jagades ressurse. Mäng pakub mugavusüsteemi taassündimiseks ukseaval, kust mängija viimati sisse tuli (vangikoopast, mahajäetud lossist), kogeb noorem mänguhuviline ikkagi hulgaliselt surmasid, otsides õiget teed enda ümber ja proovides minimaalsete vahenditega ellu jääda. Teatud piirkondi ei saa kohe avastada, vaid tuleb leida tee või liikuda mängus piisavalt kaugele.

Uuendused relvadele ilmuvad ka pärast teatud vaenlaste tapmist, mõned nimetavad neid bossideks või ostas neid otse kaupmehe käest. Praegusel hetkel on 8 aktiivset ja 8 passiivset eset, mille abil saab mängija oma tegelaskuju paremaks ja tugevamaks muuta. Relvastus on hästi kooskõlas mängu mõtte ja isikupäraga, hoides ka paika andud humoorikat atmsfääri. Mängija ei saa tulistada ruumi ühelt äärelt teise äärde, sest maksimaalne laskekaugus on 6 ruutu.

Shotgun Legend” võimaldab luua oma mängutüübi, kus on omajagu palju võimalusi, et kõik enda soovide järgi paika panna. Mängu AI süsteem on päris hea ja üllatavalt tark, sest vaenlased ei liigu kunagi sinna kuhu mängija relvaga tulistab, seega tulnukate tabamiseks tuleb lasta kiirelt ja minna piisavalt lähedale, ennustades ka nende liikumist. Isiklikult leidsin, et mängu keerukus on ideaale vastamaks emuleeritud keskkonnale. Ma ei surnud alati kohe, kuid võib öelda, et oli väga palju surmasid erinevate tugevate vastaste vastu, seega ei olnud üllatunud kui ei saanud kõndivast puust mööda kümneid kordi proovides ja proovides. Mängus saab käia mahajäetud linnas ja kohtuda soomusrüüdes luukeredega. Mardikad lendavad väga kiiresti ja neid on raske ära tappa. Koopad ei olnud hästi valgustatud ja äkitselt lendavad välja tulepallid. Mäng annab midagi huvitavat iga uuesti proovimisega ja uuesti alustamisega. Väärtuslik abiline on kompass, sest ilma selleta orienteerumine on keeruline, kohati isegi võimatu.  tahab et mängija õnnestuks, aga mitte lihtsalt. Lisaks võib see mäng olla hirmutav neile, kes ei kasvanud üles 8-bitise põlvkonnaga ja kes ei ole proovinud läbi mõnda minevikumängu. Mängu autor Jonathan Tindel l soovib, et mängija ebaõnnestuks palju ja esimene kord on kindlasti tüütu, korduv ja masendav, kuid vaikselt hakkab meeldima ning mida osavamaks muutub Eugene, seda rohkem kaasahaarav terve kogemus on. “Shotgun Legend” ei ole kindlasti kõigile sobiv mäng. See on retrohõnguline seilkusmäng, mis tuletab meelde, kust videomängud on tulnud. Lisaks mäng jookseb hästi ja on huvitav väljakutse, seega isegi kõige nõrgemad arvutid mängivad seda ilma igasuguse probleemita.

Hinnang: 8/10

+ Eneseteadlik mängudisain
+ Väga hea kaadrisagedus nõrgal arvutil
+ Suuresti erinevad vangikoopad
+ Retrohõnguline halastamatu raskus ja stiil
+ Hea atmosfäär

– Vähe koopaid ja lühikene mäng
– Alustamine on frustreeriv

 

Autor: Karel Kutsar ja Raiko Puust
Toimetaja: Raiko Puust

 

Jäta kommentaar:

About Karel Kutsar

Noor videomänguhuviline, kes januneb uute kogemuste järele ning ei paiguta ennast ühegi kindla žanri austajaks.

Lisa kommentaar