“Kill la Kill: IF” demo näitab, et areenikaklusmängud saavad olla lahedad!

Värskelt PlayStationi poodi ilmunud demoversiooni 26. juulil ilmuvast “Kill la Kill: IFist” on juba alla laetud ja ribadeks mängitud. Olles vaadanud mängu algmaterjali, olin juba algusest peale kindel arendaja Arc System Worksi suutlikkuses teha sellest meeldejääv ja lõbus teos.

Demos on võimalik proovida esimest peatükki loost, anda kere peale versus-mängulaadis kas arvutile või diivanipartnerile ning testida oma kiirust 100 vastase tümitamises. Prooviversioonis on mängitavad neli tegelast – Satsuki Kiryuin, Ryuko Matoi, Uzu Sanageyama ning Ira Gamagoori. Kõik need tegelased on piisavalt erinevad, et olla mängitavad ükskõik millisel tasemel ning olla sealjuures ka päriselt head. Küll aga tulevad välja erinevused, nagu näiteks Satsuki ülimalt head visatavad kaugrünnakud ning tema kiirus, Sanageyama massiivne elude võtmine ning Gamagoori peaaegu et surematus. Kõiki neid on võimalik aga kuidagi ümber mängida tänu erinevatele süsteemimehaanikatele, seega esimene mulje on positiivne.

Tegemist on kolmenupumänguga (toim. three-button-fighter), milles on nupp tavaliste löökide jaoks, nupp kaugete rünnakute jaoks ning nupp vastase kilpi penetreeriva matsu jaoks. Tegemist on kivi-paber-käärid süsteemiga, mis ei ole võõras näiteks “My Hero One’s Justice” mängijatele. Hoides L1 nuppu ning vajutades üht neist rünnakutest, teeb tegelane ka vastava superliigutuse. Vastase poole saab õhus lennata, tema löökide eest põigelda ning erinevaid suundi hoides on võimalik oma löökide proportsioone muuta (nagu näiteks tavalise rünnaku saab teha õhuvastaseks löögiks).

Kõige huvitavam ja erilisem asi teose juures on aga Ketsui Testament– animest võetud ikooniline rünnak, kus tegelased lihtsalt sõimavad üksteist. See on omakorda seotud aga kivi-paber-käärid süsteemiga, mille auhindadeks on erinevad lisaboonused, nagu rohkem rünnakuvõimet, elude taastamine või supermeetri saamine. Küll aga ei saa seda lõpmatuseni teha, sest see vajab ikkagi 50% meetrit. Kui mängija saab kolm korda õigesti arvatud, on tal ligipääs Sen’i Soshitsu Ougile, ehk maakeeli koheselt vastase tapmisele.

Kill la Kill: IF” on hea teos kõikidele animefännidele ja inimestele, kes naudivad areenikaklusmänge. Ei jõua ära oodata täismängu, et saaksin interneti teel oma Sanageyamaga vastaseid tümitada!

 

Mäng ilmub 26. juulil Nintendo Switchi, PC ja PlayStation 4 peale.

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar