“Nova Drift”- viib mind tagasi arkaadide aega.

Tootja: Pixeljam, Chimeric
Lavastaja: –

Platvormid:
PC, Mac
Ilmumisaeg: 
27. märts 2019
Hind: 

Nova Drift“ on 2D stiilis klassikaline kosmoselaevaga tulistamise mäng. Nagu sellisele žanrile kohane on, siis ka „Nova Drift“is pole muudetud asja tuuma, vaid seda on tehtud kaasaegsamaks. Loo keskpunktis on kosmoselaev, kelle ülesandeks on hävitada vastased ning võimalikult kaua elus püsida. Täpselt nagu võiks oodata.

Nagu eelnevalt mainisin, siis klassikalise kosmoselaeva mängule on lisatud mõningad iseärasused. Olles varasemalt harjunud vastaseis lihtsalt tulistama ja elus püsima, siis nüüd on tegevust ka peale selle. Mängu sisenedes on kosmoselaev süvakosmoses ning varustatud kõige algelisema relvaga. Mõne hetke pärast hakkavad mängija poole liikuma ohtlikud suured meteoriidid ning väiksed vastased. Elimineerides vastaseid saadakse „orbe“, millega on võimalik uuendada oma sõidukit. Esimeseks uuenduseks saab valida kolme relva vahel. Olgu selleks siis granaadiheitja, laser, raketid või hoopis midagi uut, igaljuhul on sellest kasu. Järgmise taseme valikus on laeva kere tüüp ning kolmandaks on erinevate kilpide valik.

Jõudes juba kõrgemate tasemiteni, on aeg hakata uuendama oma varustust. Võimalik on lisada liikumiskiirust, teha kilp või modifitseerida kogu relvade arsenali. Mängus on üle 120 erineva modifikatsiooni ning on lõputuid viise, kuidas oma kosmoselaeva uuendada. Mõtle välja uuendamistaktikaid, et võita vastaseid võimalikult lihtsalt ja kasulikult. Kui endal head mõtet ei tule kuidas uuendada oma masinat, siis esimeseks võimaluseks on hakata uuendama kosmoselaeva järgmiselt: „Grenade + Body: Assault + High Explosive + Splinter Shot + Heat Seeking + Charged Shot“.

Teine uuendamisviis annab võimaluse muuta kaardid laual enda kasuks ning hakata hoopis ise koletisi jahtima: “Hullbreaker + Amp Shield + Volatile Shields + Flash Shielding + Emergency Systems + Celestial Lance”

Läbides mängus erinevaid radu, on võimalik lahti lukustada modifikatsioonie, vastased ning mängurežiime. Esialgu on võimalik mängida ainult “Endless mode” ehk lõputu mängurežiimi, kus vastaseid tuleb seni kuni nad on kosmoselaeva hävitanud. Tulekul on ka “Campaign” režiim, kus on võimalik läbida radu missioonide järgi, ning mingiaeg enam vastased ei tule. Olemas on ka erinevad raskusastmeid, mida lahtilukustades ning kasutades on võimalik saada boonuspunkte ning üha paremaid auhindu. Mida kauem mängides elus püsitakse, seda tugevamad vastased proovivad kosmoselaeva jõu proovile panna. Iga teatud vastaste lainete tagant tulevad ka tugevamad vastased, kes on tugevamad, suuremad ning rohkemate eludega.

Mängu lihtsus ning praktilisus teeb 2D mängust hea vahepala 3D mängude vahele. Nii kuidas on arendajad seda esitlenud, toob taas nostalgia õhku ning saab paar õhtut seda nautides veeta. Mängimise teeb huvitavaks ja nauditavaks ka asjaolu, et sellised mängud olid ühed esimesed, mis panid aluse tulistamismängudele.

Hinne: 7/10

+ Oma žanri ja mängulaadi kohta väga nauditav.
+ Võimalus lahti lukustada erinevaid mängurežiime ning modifikatsioone.
+ Toob esile mälestused esimestest mängudest.
+ Vastaste rünnakute taktikad ei kordu.

– Hetkel pole veel “Story mode”.
– Vahel on raske arusaada, kus mängija laev asub.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar