“Time Transit VR” – rohkem virtuaalset mägironimist kui füüsiliselt valmis olin!

Tootja: Freetime Studio
Lavastaja
Platvormid: HTC Vive, Oculus Rift
Ilmumisaeg: 26. veebruar 2019
Hind: 34,99€

Time Transit VR” ei ole esmapilgul midagi erilist ning algab virtuaalse ekspeditsioonina, mis VR tehnoloogia algusajal oli päris populaarne, kuid päris kiiresti hakkab meenutama PSVR peal olevat imeilusat seiklusmängu nimega “Robinson: The Journey“, millega on siin palju sarnasusi, kuni dinosauruste toitmiseni ja nende eest põgenemiseni välja. Siin muidugi aitab tugevalt kaasa mängust mitte teadmine, siis on avastamise rõõm suurem ning kõik kogemused kindlasti efektiivsemad. Mängija on tulevikust pärit turist, kes kasutab ajamasinaga ajaloolise avastamise teenust pakkuvat ettevõtet, kus teejuhiks on lendav väikene robot.

Põhiline rõhk kogu mängu juures on selgelt visuaalsel võimsusel ning siin ei pea pettuma. Alates esimesest ruumist kuni mängu lõpuni välja, on kõik imeliselt detailne ning enda ümber vaatamine on lausa lust. Siin aitab tugevalt kaasa HTC Vive ja võimas arvuti, mille tulemusena võib julgelt öelda, et tegemist ühe ilusaima avatud keskkonnaga, mida olen VRis näinud. Esimene peatuspunkt ajamasinaga on kauges minevikus sügaval vee all, kus elu oli alles alguse saanud. Mängijal on omajagu avastada ning ainukene tööriist on skänner, millega loomade kohta informatsiooni saada. Kahjuks loomad liiguvad liiga kiiresti, et neid skännida ja kui õnnestubki, siis infot lugeda ikka ei jõua. Kuna veealuseid VR kogemusi on juba päris palju, siis see osa mängust ei ole midagi uut ega ka erilist, sest teised on tegelikult seda teinud paremini. Küllap on see ka põhjuseks, miks see esimene reisipunkt on sedavõrd lühikene.

Teine reisipunkt on oluliselt pikem ning siin algab ka põnevam ja kaasakiskuvam episood. Mängija alustab avastamist keset džunglit ning koheselt näeme, et ringi jooksevad väikesed dinosaurused. Kus on väikesed, seal ka suuremad, seega juba peagi näeme hiiglaslikke dinossuruseid, mis on alati võimas vaatepilt. Siin episoodis lisanduvad juurde toitmiseks vajalik tööriist, et loomi enda juurde meelitada ning ronimise abistamiseks mõledud väikene haakekonks, kust kinni hoida. Siin algab ka lõputu turnimine, seega tuleb olla valmis higistamiseks. Kusagil üle tunni aja vabalt saab mööda seinu, puid ja mida ignes veel lihtsalt ronida ja ronida. Esimesed pool tundi on see päris efektiivne, kus kõrgused mõjuvad hästi, liikumine on loomulik ja hea võimalus enda ümber vaadata andis juurde, siis peale seda hakkas väsitama kuni lõpuks muutus äärmiselt tüütuks. Stuudio mängis siin selgelt natukene üle.

Teises episoodis on palju meeldejäävaid stseene, kus suur dinoasuruste kari liigub mängijast mööda või kiskja eest põgenemine. Siin tuli ka esimene pusle, mida lahendada ning algas narratiivi fookuspunkt, milleks on ajamasina rike. Peale teist pikemat ala asjad tõmbavad korralikult käima. Järgmine episood on kanuutamine, kus uus lisatud tööriist tekitab kanuu enda valitud kohale ja siin on põhiline tegevus lihtsalt aerutamise liigutuse tegemine. Siit edasi tuleb veel koopaid, laavajõgesid ning uusi tööriistu nagu relv, mis aitab möödi seinu ronida. Mängus on kokku 33 peatükki, mis kõik ajaliselt võtsid umbes kuus tundi, olles seega üks tihedalt komplekteeritud VR üksikmäng, mis enda raha kindlasti väärt.

Hetkel on mängus võimalik liikuda ainult teleportimisega, kuid mängu ülevaatega kaasas olnud juhend selgelt ütleb, et tootja tegeleb vabalt liikuva analoogi võimaluse lisamisega, seega on mida oodata. Teleport ei ole siiski päris standard, sest siin on esimest korda kus näen võimalust teleportida ennast valitud vaatesuunda, kasutades selleks HTC Vive keskel olevat suurt ümmargust nuppu. Alguses tundus veider funktsioon, kuid peagi harjusin sedavõrd, et nüüd enam ei soovikski muud moodi VR mängudes liikuda. Hetkel ütlen, et “Time Transit VR” on tugev üllatus minu 2019 aasta esimeses kolmandikus ning kindlasti on tegemist mõõdupuuga, mida kasutan ka tulevikus. Viusaalselt võimas VR kogemus, mis pakub rohkem kui vastu küsib.

Hinne: 9/10

+ Visuaalne POMM. Ultra peal mängides suu vajub lahti.
+ Üle kuue tunni pikk üksikmängija kampaania, mis on tihedalt tegevust täis.
+ Palju erinevaid keskkondi, mis kõik detailsed.
+ Tööriistade valik on lai ning kõikidel on oma kindel funktsioon.
+ Ei olnud ühtegi tehnilist viga.
+ Selge peatükkide valik peale mängu lõpetamist.

– Ronimise funktsioon muutub lõpuks tüütuks.
– Skänner peaks liikuvaid loomi paremini võtma.

Jäta kommentaar:

About Raiko Puust

Raiko on eluaegne videomängur ja maailmas tuntud video- ja lauamängu kollektsionäär. Matemaatik ja endine ehituse peatöövõtja ja/ning projektijuht on täiskohaga rahuvusvaheline meelelahutuse ajakirjanik. Abikaasa ja nelja lapse kõrvale aega leida pole kerge, kuid suurimaks kireks videomängude juures on JRPG ja kaklusmängude žanrid, lauamängude puhul strateegia ja deck-building.

Lisa kommentaar