ARVUSTUS | “Onee Chanbara Origin”- Tissid, zombid ja perekond.

Onee Chanbara Origin
Onee Chanbara Origin arvustus

Arvustus: “Onee Chanbara ORIGIN”
Tootja: 
Tamsoft, D3 Publisher
Lavastaja: 
Platvorm:  PlayStation 4 , PC
Ilmumisaeg: 
14. oktoober 2020
Toetaja: 
D3 Publisher

 

Zombimänge on kohutavas koguses, kuid Jaapanist pärit ning nendele omaseid krutskeid täis on vähe. “Onee Chanbara” on üpriski tundmatu seeria, kuid on saanud suures koguses mänge ning isegi filmiadaptsiooni. Seeria viieteistkümnendaks aastapäevaks on valminud üks teos, mis segab kokku esimesed kaks mängu ning on andnud neile uue kuue. “Onee Chanbara Origin” arvustus annab teada, kas ja kuidas on uusversioon oma võlu säilitanud.

Onee Chanbara Origin
Onee Chanbara Origin arvustus

“Onee Chanbara Origins” räägib loo kahe õe, Saki ja Aya omavahelisest peredraamast zombiapokalüpsi keskel. Õed on olnud pikalt eraldatud, üks neist kasvas ema, teine isaga, ning Aya eesmärk on oma vastaste poolt ajupestud õde päästa. Narratiiv on täidetud laialdaste troopidega, nagu “perekond võidab kõik” jne, kuid see ei tee sellest mitte mingit moodi halba lugu. Umbes viis tundi kestev mäng on täis naljakaid segmente, palju fanservice’it ning laialdaselt zombide nottimist.

Mängu enda poolest on tegu erilise musou-tüüpi teosega. Aya ja Saki(ning kolmas tegelane, Lei, kelle lahtisaamine võtab kas kohutavas koguses aega või 2 eurot) on erinevad ning kasutavad erinevaid relvi. Aya kasutab ühte ja kahte mõõka, kui Saki kasutab üht SUURT mõõka ning lihtsalt oma rusikaid(mille stiili nimeks on Mortal Combat- ma näen, mida te tegite). Relvi peab ka vahepeal puhastama, sest üleni verega kaetud mõõk ja zombidesse kinni ning teeb vähem haiget.

Onee Chanbara Origin arvustus

Õigel ajal kombos nuppe vajutades lööb tegelane kiiremini ning tugevamini ning tegu oleks justkui rütmimänguga. Lisaks on piisava koguse vastaste tapmisel mängija kaetud verega, andes talle rohkem tugevust ning sealt edasi ka veel üks aste, milles mängija teeb kohutavas koguses haiget, kuid kaotab samal ajal elusid. Seda saab vältida, kasutades selleks pea igas tasemes leiduvaid kujusid, mis puhastavad mängijat. Kaitsemehhanismideks on tavaline eest põiklemine; selle perfektsel ajastamisel saab tegelane pisut meetrit oma superünnaku jaoks; ning parry, millega vastaseid nõrgemaks teha ning siis nende elu grandiooselt lõpetada.

Visuaalselt on teos mitte midagi märkimisväärset, kuid mängu heliriba on oivaline. Juba esimeses missioonis on kuulda teose tunnuslaulu, “Unbreakable Trusti”, mis on absoluutselt lõke. Ka muud helipalad, olgu nad kas standardsed võitlusmuusikad või bosse saatvad meloodiad, on meeldejäävad ning on leidnud koha minu playlistis.

Onee Chanbara Origin
Onee Chanbara Origin arvustus

Tuleb mainida, et teoses puuduvad igasugused viperused. Mäng jookseb ülimalt stabiilselt ning mitte kordagi ei kukkunud ma näiteks põrandast läbi või jäin kuskile kinni. Vastaste AI on ka piisavalt hea, et mängijat kõrgematel raskusastemetel pidevalt oma varvastel hoida ning see on ainult hea.

“Onee Chanbara Origin” on võrratu zombi-musou kogemus igale mängijale. Lisada juude särtsu seksikaid kauboisid, väikese õe kompleksi ning tilgake ülihead muusikat ning tulemuseks on mäng, mida kindlasti aina uuesti ja uuesti mängida. Nüüd kui saaks ainult selle Lei lahti…

 

Hinne: 9/10

+ Fantastiline muusika

+ Oma žanrist erinev võitlussüsteem

+ Muhedad tegelased

+ Palju tisse

– Narratiiv on täidetud tobedate troopidega, mis igaühele ei pruugi meeldida

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar