E3 2019: “Final Fantasy 7 Remake” – kas see on seda kõike ootamist üldse väärt?

Priit: Square Enixi ala vasakus ääres oli imelik kinnine ala, vastavas teemas seinad olid ümber, üle seinte paistis suitsev reaktori korsten ning suure sissepääsu juures võis näha Final Fantasy seitsmendast osast tuttavat Loveless postrit. Üldpilt pidi meenutama rongijaama. Samal ajal patrullisid keset järjekorda pisikesed, ülikondades ilusad Ameerika tüdrukud, kes mingil põhjusel arvasid et oskavad jaapani keelt rääkida, üritades samal ajal välja näha võimalikult karmi olemisega. Mänguga varasemalt kokku puutunud lugejad ilmselt juba said aru, et tegemist peaks olema Shinra eliitrühma “The Turks” liikmetega. Lühidalt öeldes, Square tegi korraliku töö, et luua vastavat atmosfääri. 

Lähemal uurimisel selgus, et antud onnis mitte ainult ei näe klippi järgmisel aastal ilmuva rollimängugigandi kohta, vaid päriselt saab ka demole käed külge panna. Eelduseks ligipääsule oli hommikul, avamise hetkest saadaval olev pilet, mille kogused on väga piiratud. Kahekümne minutiga said kõik piletid otsa ning väga napilt õnnestus saada võimalus kella neljaks õhtul korraks käed kümne-minutilisele demole külge panna. Olgugi, et peale esimeste lekkinud klippide nägemist mul erilist usku poolfuturisliku “Final Fantasy VII Remake” osas polnud, otsustasin asja ikkagi ära proovida ning nüüd olen positiivse üllatuse osaline. Enne kui käed külge sai, oli kohustuslik videoklipi vaatamine eesruumis, mis seletas täpsemalt üle mängu põhimehaanika.

Demo ise sisaldas endast reaktorisse hiilimist ning pommi paigaldamist, lõppedes esimese bossi surmaga. Välimuse osas on tehtud suurepärane töö, mäng on imeilus ja üllatavalt tempokas, ei tekkinud sellist tunnet nagu kuskil midagi veniks. Juba originaalteosest tuttavaks saanud muusika on tagasi, kergelt tuunitud kujul. Treileris nähtud reaalajas võitlussüsteem on pigem gimmic, abivahend, et kiirendada vastava karakteri ATB meetri täitumist, saab küll vabalt mõõgaga vehkida ja kaitsta, kuid erilist viga see vaenlastele ei tee. Meetrit kasutades ja menüüd avades muutub mäng käigupõhiseks, seni kuni menüü on lahti, kõik peaaegu seisab, mängijal on piisavalt aega, et plaani pidada, kasutada karakterite oskusi või manada loitse. Just nii nagu see originaalversioonis oli.

Võitlemise ajal võib (ja peab) vabalt vahetada karaktereid ning nendega edasi mängida, igaühel on kasutamiseks oma meeter, samuti võib käske jagada lihtsalt ilma tegelast vahetamata. Vaenlaste pea kohal oleva meetri täitumisel jääb vastane mõneks ajaks lihtsalt avatuna vedelema ning mängija võib teha mida iganes soovib, olenevalt olukorrast võib mõnel sellisel hetkel ka ette tulla mõnda väiksemat ja sädemeid täis vaheklippi, mis sarnaselt Kakaroti mängule annab omajagu lahingutele juurde. Tänu vabale liikumisele on nüüd ka täiesti olemas esemete taha varjumise võimalus või vaenlasele selja taha liikumine, seega strateegiline pool on täienenud.

Kahjuks polnud võimalust vabalt ühtegi linna või muud moodustist avastada, seega pole võimalik sellest poolest veel lähemalt rääkida. Demos jäi küll ette lõhutavaid objekte ja aardekirste, kuid linna avastamisega seda võrrelda ei anna. Kogu asi ei kestnud kaua ning lõppes kiirelt ja valutult, millest nüüd muidugi on natuke kahju, sest mäng hakkas mulle isegi meeldima, asi mis esialgu võimatuna tundus. Lisaks demole paistsid kõik Square Enix töötajad olema väga uhked oma ehitise üle, eriti suunati kõigi demomängijate tähelepanu suitsevale reaktorile – ainuke asi, millest nende seinte vahel pilte teha võis.

Raiko: Show populaarseim videomäng oli muidugi Final Fantasy 7 uus ja värske versioon, mille demole saamine oli jube tüütu protsess, kuid kuidagi meil see õnnestus ning olin ka üks neist, kes sai endale ka seal jagatava haruldase T-särgi, mille kvaliteet pigem jättis soovida kui midagi muud. Enne demo reaalselt enda käega proovimist oli asja suhtes skeptiline, sest seni kõik videod viitasid võitlussüsteemile, mis oli reaalajas, mitte käigupõhine, kuid enda käega proovides olen asjaga üllatavalt rahul. Praegune tempokas süsteem toimib hästi ning sellisel kujul oleksin asjaga rahul, kuid nüüd jääb veel üks probleem – episoodiline lahendus. Visuaalselt ei pea siin midagi ütlema hakkama, sest asi näeb imeline välja. Priit rääkis juba kõik ülejäänud ilusti ära, kuid nii palju veel lisan juurde, et esimest korda Final Fantasy 7 mängus olemas ka süsteemid motiveerima füüsilist oskust nagu reaktsioon ja kiirus. 

Mäng ilmub 03. märts 2020 ja seda Playstationi 4 peale ainult.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar