Eestisse jõuab Xperia 5 III, mis ühendab nutitelefonis kokku Sony mängukonsoolide ja profikaamerate kogemuse

Sony on tuntud Playstationi mängukonsoolide looja ning muidugi ka tipptasemel kaamerate tootja. Need kaks kogemust kuluvad ära ka mobiilitootmisel ning just neile omadustele uus Xperia 5 III rõhubki. Kasutatakse parimaid oskusi nii mängude kui profikaamerate maailmast.

Siin on kuus põhiomadust, mille poolest oktoobri alguses Sony Centerisse müügile jõudev uus nutitelefon silma paistab ja mille jaoks seda kõige parem kasutada on.

1. Pildistamiseks

Sony Xperia 5 III väljatöötamise juures olid needsamad insenerid, kes tegid uusimad Sony Alpha 9 seeria kaamerad, mis on tuntud ühe parima automaatse teravustamise tehnoloogia poolest, mis hetkel saada. Ka nutitelefoni kaamera põhifunktsioonide hulka kuulub kiire automaatne teravustamine kõigis kolmes tagakaameras ning muidugi objektide jälgimise tehnoloogia, mis tagab liikuva objekti selge fookuse (sealhulgas inimese ja looma silma teravana hoidmise jälgimise tehisintellekti abiga).

Optika osas teeb Sony koostööd Zeissiga.

Taga on esindatud kolm 12 MP Sony sensoriga kaamerat, millest üks teleobjektiiviga (70 mm ja 105 mm), teine lainurk (24 mm) ning kolmas ülilainurk (16 mm).

Mida tähendavad kaks fookuskaugust teleobjektiivil, tekib kindlasti küsimus kaamera tehniliste näitajate nägemisel. See on uus lahendus, kus ühes objektiivis on võimalik lülitada ümber 70 mm või 105 mm optikale.

2. Muusika kuulamiseks

Kindlasti tuleb ära märkida ka veel üks valdkond, kus Sony on püsinud pikalt tipus ja teinud parimaid seadmeid – see on muusikakuulamine. Sony kõrvaklapid ja kõlarid on võitnud hulga auhindu ja saanud tunnustatud portaalidelt maksimumhindeid. Muidugi on mõistlik ka see kogemus ära kasutada ühes korralikus nutiseadmes.

Koostöös Sony Music Entertainmentiga on Xperia 5 III telefon viimistletud autentseks muusikaesituseks, et oleks võimalik saada hea muusikaelamus nii kõrvaklappide kui sisseehitatud kõlaritega.

Selleks, et saaks kasutada oma häid 3,5 mm pistikuga kõrvaklappe ka telefoniga, on Sony alles jätnud traditsioonilise kõrvaklapipesa. Mobiil toetab Sony uut ruumilise heli formaati 360 Reality Audio, mis tekitab tunde, nagu muusika kostaks igast suunast – eest, tagant, ülevalt, alt ja kõrvalt.

3. Mängimiseks

Mobiilimängude puhul on lisaks helile väga oluline ka korralik ekraan. Selleks on uuel Sony telefonil 21:9 kuvasuhtega nn CinemaWide paneel, mis annab Xperia 5 III mobiiliga mängides korraga palju laiema ülevaate tegevustest, mis on suureks eeliseks ka võisteldes. Selgema ja sujuvama pildi aga tekitab 120 Hz värskendussagedus. Kiiretes mängudes saab rakendada 240 Hz Motion Blur Reduction tehnoloogiat, mis 240 korda sekundis pildi selgust veelgi parandab. Ekraani seadeid võib muuhulgas seadistada, nagu kasutaksid profimonitori – vastavalt oma eelistustele ja maitsele.

Pooleldi öönägemiseks võib nimetada Low Gamma Raiser tehnoloogiat, mis toob selgemalt ja detailsemalt esile varjus olevad alad. Nii saad mängus näha paremini pimedaid nurki, mis annab samuti hea mängueelise.

Puuteekraani värskendussagedus on 240 Hz, mis tagab parema tunnetuse ja kiirema reageerimise. Mängukonsooli kogemuse saavutamiseks aga sobib telefon paigutada DUALSHOCK 4 kontrolleri mobiilihoidjasse ja mängida võib siis juba puldiga, nagu Playstationit.

4. Filmivaatamiseks

Sony tootevalikusse kuuluvad tipptasemel BRAVIA nutitelerid, mis optimeerivad pilti selliseks, nagu filmiloojad oma filmi on soovinud näidata. Muidugi on sama tehnoloogia kohendatud ka Sony multimeediatelefoni. X1 pildimootori mobiilne versioon toob BRAVIA HDR-i ja Remaster-tehnoloogia peopesale ning parandab nende abil pildikvaliteeti, ükskõik mida ka väikeselt ekraanilt ei vaataks. Voogesituse sisu on samuti kontrastsem, värvilisem ja selgem, kui tavaliselt.

5. Mugavaks käeshoidmiseks

Ühel hetkel otsustasid enamus mobiilitootjaid, et kasutajad vajavad aina suuremaid telefone aina laiemate ekraanidega. Nii ongi paljud tippmudelid nii laiad, et ühe käega üle ekraani igale poole vajutama ei ulatagi, kui ei kasuta just mobiiliekraani vastavat režiimi, mis pildi sõrme jaoks kokku tõmbab.

Sony valis teise lahenduse ja tegi küll ekraani pikemaks, kuid laiuses väga palju millimeetreid juurde ei lisanud. Nii on telefon mugav käes hoida ja ka ühe käega kasutamine on lihtsam.

Korpus on uuel mudelil 68 mm lai ja 8,2 mm paks, kaalu on 168 grammi, kuid sees on sellegipoolest üsna mahukas aku: 4500 mAh. See toetab kiirlaadimist, kuid puudub juhtmevaba laadimine.

Lisaks on korpus vee- ja tolmukindel (vastab IPX5/IPX8/IP6X kestvusstandardile).

6. Kõigeks, mis nõuab kiiret ühendust ja arvutusvõimsust

Uus telefon kasutab Qualcommi uut kiiret Snapdragon 888 kiibistikku, on varustatud kiire mobiilse 5G andmeside ja WiFi 6 traadita võrguga.

Sony Xperia 5 III nutitelefon jõuab Sony Centerisse müügile oktoobri alguses.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar