Arvustus: “NBA 2K19” – graafiliselt uuendatud ja kogemuse võrra vähendatud eelmise aasta uusversioon.

Tootja: Visual Concepts, 2K Sports,
Lavastaja: Takeshi Uchikawa
Platvormid: Playstation 4, Xbox One, PC, Nintendo Switch, Playstation 3, Xbox 360, IOS
Ilmumisaeg: 11. september 2018
Toetaja: Gamestar.ee

Kätte on jõudnud sügus, sest ilmuma hakkavad järjekordsed spordimängude iga-aastased uuendused ning esimene, mida vaatleme ja proovime on “NBA 2K19”.  Seeria on hetkel endiselt veel kindel turu liider enda žanris, kus EA NBA Live kipub pigem järjest enam varju jääma. “NBA 2K19” on minule esimene kogemus peale virtuaalkorvpallist eemal olemist alates “NBA 2K16” ajast, seega ootasin huviga, et mis on nende aastatega muutunud. Sellised pidevalt uuenevad mänguseeriad on alati kriitikute ja fännide uurimise all, et kas, kuidas ja kui palju minnakse edasi eelmisest mängust ning “NBA 2K18” oli pigem ebaõnnestumine (Raiko kirjutatud arvustust saab lugeda SIIT), siis loodetavast on “NBA 2K19” uutele mängijatelei huvitav, eemal olnud mängijale värskendav ja pühendunud 2K fännile lihtsalt väike mikro lisa vanale mängule.

Sellel aastal kahjuks midagi suurt juurde lisatud ei ole, sest kui eelmisel aastal oli värskeimaks uuenduseks “The Neighborhood“ mängurežiim, siis sellel aastal seda enam üldse ei ole, vaid esimeseks valikuks on MyCareer, mille seekordseks peategelaseks on siis noor korvpallur nimega AI. Poiss lahkus ülikoolist lootes vabakutselisena parematele võimalustele NBA draftide hulka kuuluda, kuid kahjuks jäi valikust välja ja peab suunduma alustuseks mängima hoopis Hiina liigasse. Sealt edasi algab siis pikk ja keerukas protsess, et ennast tõestada ja teha reaalseks enda unistus mängida mõnes NBA meeskonnas. Peale Hiinas enda tõestamist saabub pääsetee ja Al saab võimaluse minna tagasi kodumaale. Sündmused arenevad nagu oodata võiks, kuid üldiselt on MyCareer mängu üksikmängija selgelt tugevaim osa, mida julgeks isegi soovitada täielikult võhikule. Tutvustab korvpalli maailma ning vahelduseks on hea näha ka välismaiseid liigasid ning nende spordilkultuuri.

Huvitavaks lisaks on muidugi veel juubeli aastal lisatud võimalus läbi narratiivi mängida vanu klassikalisi 2k mänge, mis tuletab kindlasti pikaajalistele fännidele meelde, et millest on alustatud ja näitab uutele mängijatele, et millest alustati võrreldes sellega, et kuhu praeguseks jõutud on. Tundub olevat 2K Sports stuudio katse meeldetuletada, et NBA ei ole alati olnud niivõrd detailne ja ilus ning ehk ei peaks koguaeg ootama suuri ja innovatiivseid uuendusi. 

Järgmiseks valikuks on välja pakutud seerias oluline MyTeam, mis ka seekord pakub võimalust ehitada oma meeskond erinevatest lemmik korvpalluritest ja võistelda nii üksikmängija kui ka mitmikmängu režiimides. Kahjuks pean tõdema, et MyTeam on saanud rohkem P2W (pay to win) kohaks, sest kes tahab paremat meeskonda kiiremini saab võimaluse osta virtuaalset raha, et sellega siis soetada endale mängupakke ja ka uusi ja paremaid mängijaid, et luua paremate võimaluste ja oskustega meeskond, mis omakorda siis tagab paremaid tulemusi, kust areneb välja see sedavõrd vihatud P2W tsükkel. See ei ole kindlasti mängule kasulikk lisa ning pigem käitub negatiivsena nagu oli seda ka eelmise mängu juures. Tundub, et tootjatele on see kasulik, sest miks muidu see koguaeg tagasi kipub tulema.

“NBA 2K19” on siis jätnud veel eraldi grupi MyLEAGUE, mis siis koosneb erinevatest võimalustest nagu MyLEAGUE, MyGM, MyLEAGUE online, Season ja Playoffs, kus siis esimene pakub võimalust luua täiesti oma liiga, kus asjad on ja toimivad just nii nagu mängija seda soovib. MyGM annab võimaluse kogeda NBA mänedžeri elu ja kogeda kõike, mida kogeb reaaselt üks inimene. kes vastutab suure meeskonna eest ja noorte mängijate tuleviku eest. MyLEAGUE online põhimõtteliselt lubab luua oma liiga ja mängida seda võrgus koos sõpradega, et näha, kes neist on parim. Nii Season kui Playoffs tulevad juba päris süsteemist, kus vastavalt esimeses saab mängida terve ühe hooaja kõikidele NBA reeglitele ja ajakavale vastavalt või siis Playoffis mängida vaid hooaja põnevaim osa.

Välja peab kindlasti veel tooma, et kindlasti graafiliselt on mängu parandatud väga palju ja edasiminek võrreldes “NBA 2k18” mänguga on selgelt arusaadav ja aastaga on suudetud edasi arendada ka pisidetaile, kuid suures pildis mäng just palju ei muutu. Süsteemid ja mehhanismid käituvad nagu seeria on juba aastatega ennast paika pannud, seega midagi uut siin ei tasu oodata. Produktsioon on tugev, kus muusika on moodne ja spordile sobilik, kommentaatorid lähevad iga aasta järjest elavamaks, häälenäitlejad on enda ülesannete kõrgusel ning iga mängija näeb välja täpselt nagu päriselus. AI on targem, mäng üldiselt on algajatele sõbralikum ning pigem näen seda kui positiivset sammu NBA 2K seerias.

Hinne : 5/10

+ Palju on graafilisi uuendusi ning üldine produktsioon on paranenud.
+ Huvitav MyCareer narratiiv on põhiline osa mängust ja hoiab mängijad tegevuses.
+ Visuaalselt veelgi rohkem uuendusi saanud.
+ AI on jällegi parandatud.
+ Algajatele suunatud kogemus.

– MyGym  ei ole saanud just palju uuendust.
– My Team on puhas pay to win mängumood, ehk siis mikrotehingute kärg.
– VC süsteem ja sellega kaasnev lõputu progressitu grind.
– Alles on jäetud peale surutud aeglasem tempo, et frustreerida mitte maksvaid mängijaid ja sellest tulenev kohutav online mängukogemus.
–  Mäng ei hoia enam uusi ja tavamängijaid põnevil ja tundub, et välja on antud lihtsalt graafiliselt uuendatud ja kogemuse võrra vähendatud eelmise aasta versioon.

Jäta kommentaar:

Lisa kommentaar