ARVUSTUS | “Tony Hawk’s Pro Skater 1+2” – Tee üks kickflip!

Tony Hawk's Pro Skater 1+2
Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 arvustus

Arvustus: “Tony Hawk’s Pro Skater 1+2”
Tootja: 
Vicarious Visions
Lavastaja: Barry Morales
Platvorm:  PlayStation 4 , PC, Xbox One
Ilmumisaeg: 
4. september 2020

Kõik noormehed, kelle lapse- või nooruspõlv möödus 90ndate lõpus ning 2000ndate alguses, on olnud huvitatud rulatamisest. Ka mina olin üks nendest, kes oma põlvi asfaldi peal lõhkus, üritades kickflipi teha või koduse rampi pealt kaugust hüpata. Õnneks oli ka üks alternatiiv- “Tony Hawk’s Pro Skater”. See mäng oli paljude lapsepõlv, lisaks siis tulevastele “Tony Hawk’s Underground” ning “Tony Hawk’s American Wasteland” mängudele, kuid just need esimesed kaks teost muutsid videomängumaailma igaveseks. Nüüdseks, üle kahekümne aasta hiljem, on kõigil võimalus seda kas uuesti või esimest korda kogeda, kuna välja on ilmunud “Tony Hawk’s Pro Skater 1+2”- remaster, kus olevad kaks mängu on vorbitud üheks tänapäevaseks kogemuseks. “Tony Hawk’s Pro Skater 1+2” arvustus võtab luubi alla selle, kas ja kuidas on seeria hiilgus taastatud või on see läinud veel enam untsu kui THPS5…

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2
Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 arvustus

Nagu mainitud, seob see kollektsioon kokku kaks mängu. Menüüs saab neid omavahel vahetada, kuid mitte nagu näiteks Unchartedi kollektsioonis, vaid siin on see kõik ühes. Kõige lihtsam on seda seletada niiviisi, et tegemist on lihtsalt tasemetega(sest seda nad tegelikult on). Erinevad tasemed peidavad endas ülesandeid, olgu selleks kindlate trikkide tegemine, peidetud lintide otsimine või S-K-A-T-E tähtede leidmine. Tasemetes on peidetud ka rulataja atribuute suurendavaid punkte. Kõik tasemed näevad välja täpselt nagu originaalis, lihtsalt uue värvikattega ning siin mängus on see perfektne- Downhill Jam võib aga sügavalt p***e minna.

Mängija liigub ise automaatselt kogu aeg edasi, peab ainult pöörama, hüppama ning trikitama. Iga triki jaoks on erinev nupp ning nupuga samal ajal mingit suunda vajutades vahetub see teiseks trikiks. Lisaks saab mängija oma tegelasele panna ka kümme eritrikki ning vahetada nende nupukombinatsioone vastavalt oma maitsele. Pideva trikitamise ja kombo suurendamisega täitub SPECIAL riba, mis suurendab kiirust, hüppekõrgust ja täiustab grindi või lip trikkide balanssi.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2
Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 arvustus

Rulatajaid on palju. Kõik algsed tegelased on tagasi ning nad on ajahambale alla jäänud- Tony Hawk näiteks näeb päriselt välja nagu ta oleks 50. Lisatud on ka uusi tegelasi nagu Riley Hawk ja Nyjah Huston. Igaüks neist tuleb erinevate eritrikkidega ning atribuutidega(näiteks kui kiiresti nad sõidavad, kui kõrgele nad hüppavad jne- kõiki neid on võimalik suurendada kogudes eelmainitud punkte). Lisaks sellele saab teha ka enda rulataja, kuid see on suhteliselt Ubisoftilik- vali kümne näo seast ja pane neile soeng ja habe. Riideesemeid, mida osta on aga kohutavas koguses. Mängija saab rulatades koguda raha, mille eest osta riideid, rulasid, trukke, rattaid, grip-teibi katteid, tätoveeringuid ja create-a-skatepark juppe.

Kogu vana muusika on tagasi ning lisatud on ka uusi palu uutelt tegijatelt. Esindatud on pea kõik rulatamisega seotud žanrid- ska, alt-rock ning vana hea räpp. Kogu see repertuaar on mõeldud just selle mängu jaoks ja on nagu sukk saapas, nagu laager trukis, nagu- te saate küll aru.

Tony Hawk's Pro Skater 1+2
Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 arvustus

Mitmikmäng on kas splitscreen või võrgus. Kuigi veel ei saa sõpradega omavahel mängida, on see praegu tegemisel ning peagi saavad kõik oma pundiga koos trikitada. Senimaani saab aga proovida matše nende Brasiilia vendade vastu, kes teevad kahe ja poole miljonilise punktiskooriga kombo isegi siis, kui mission käsib saada täis ainult sada tuhat. Lihasmälu on selles mängus reaalne asi ja kõigil, kel see veel alles on olnud, on päris hõlbus.

“Tony Hawk’s Pro Skater” 1+2 on üks selle aasta, kui mitte üks selle generatsiooni parimaid videomänge. Kuigi teos reklaamib end kui “Remaster”, on tegemist palju enamaga. Kõik, kes on elu sees rulatamise kokku puutunud või sellest kunagi huvitatud olnud- siin on parim aeg sinna kas uuesti või esimest korda sisse saada. Skate or die!

Boonus- Video sellest, kuidas arcade stickiga seda mängida:

Hinne: 10/10

+ Fantastiline mängitavus

+ Ülihea heliriba

+ Jookseb veatult

+ Rulatajate variatsioon ning nende ajakohane välimus

+ Meeletult uuesti mängitavat sisu

+ Parem võrgukood kui 90% kaklusmängudes

Jäta kommentaar:

About Margus Saldre

Twitter- @Fujyno

Lisa kommentaar